Ogłoszenia parafialne


25 maja 2025 r.

 

1.Przeżywamy VI niedzielę wielkanocną. Na Mszy św. o godzinie 11.00, będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św. Dzieci klas IV.

2.W tym tygodniu przeżywamy Kwartalne dni modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe: W poniedziałek, wtorek i środę, o 17.30 udamy się w procesji błagalnej o urodzaje, oraz o Boże błogosławieństwo w życiu i pracy naszych rodzin do następujących kapliczek:

Poniedziałek – koło Państwa Cieślików

Wtorek – koło Państwa Dudczyków

Środa – koło Państwa Lupów 

Po procesji Msza św. Zapraszamy całą parafię, bo każdy potrzebuje chleba do życia. Zapraszamy Służbę Liturgiczną, DSM, niosących sztandary i feretrony. Bardzo prosimy Strażaków o zabezpieczenie trasy.

3.W poniedziałek Dzień Matki – prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących i radość wieczną dla zmarłych.

4.W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu przypada również Dzień Dziecka. Dbajmy o ich dobre wychowanie i otaczajmy miłością.

5.W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego. Będzie ona połączona z nabożeństwem majowym.

6.W sobotę święto Nawiedzenia NMP oraz ostatnie nabożeństwo majowe. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one, podobnie jak nabożeństwa majowe, w dni powszednie o godzinie 17.40, a w niedziele o godzinie 15.00.

7.W poniedziałek o godzinie 9.00 będzie Msza św. ku czci św. Jana Pawła II z okazji Święta Patrona naszej szkoły. Zapraszamy.

8.W sobotę na godzinę 9.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie Uczniów klas III i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami.

9.Proszono nas by ogłosić: W tym tygodniu w Męcinie będzie przeprowadzane badanie naukowe „Życie rodzinne i społeczne kobiet w powiecie limanowskim”, które jest prowadzone we współpracy z Instytutem Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Celem badania jest zaobserwowanie, w jaki sposób życie rodzinne i społeczne zmienia się w powiecie wraz ze spadkiem popularności rolnictwa. Pytania dotyczą rolnictwa, życia rodzinnego, więzi społecznych i macierzyństwa. Do badania są zapraszane dorosłe Panie. Udział polega na wywiadzie trwającym około 40-60 minut. Nie ma tam żadnych pytań dotyczących danych wrażliwych. Udział w badaniu jest całkowicie dobrowolny. Ankieterzy odwiedzą około 12 pań. Jeśli na jakieś pytanie nie chcemy udzielić odpowiedzi, to wywiad można przerwać.

10.Rodzinom z Łęgów koło Stacji dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następną niedzielę prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Beata i Bogumił Dutka, Aneta i Paweł Lachor, Justyna i Maciej Weber, Renata i Rafał Smęda, Anna i Bartłomiej Smęda, Maria i Marek Lachor. O sprzątanie prosimy w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek po Mszy św. o godzinie 18.00.

11.W sobotę pożegnaliśmy śp. Eleonorę Siciarz pochodzącą z Męciny. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…

 

Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 19.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w czwartek o godzinie 19.00 – Chór

w piątek o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa

w sobotę o godzinie 9.00 – Kandydaci na Ministrantów

w sobotę o godzinie 10.00 – Schola

 


 

18 maja 2025 r.

 

1.Przeżywamy V niedzielę wielkanocną. Na Mszy św. o godzinie 11.00, będziemy przeżywać dzień I Komunii św. Dzieci klas III.

2.Za tydzień na Mszy świętej o godzinie 11.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii świętej Dzieci klas IV. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w czwartek na adoracji od godziny 19.00 do 21.00 lub można przyjść w inny dzień pół godziny przed każdą Mszą świętą. Próba dla dzieci będzie w piątek po Mszy świętej o godzinie 18.00.

3.Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następną niedzielę prosimy kolejne Rodziny z Łęgów koło Stacji. Państwo: Stanisława i Janusz Smoleń, Krystyna i Maciej Gaińscy, Agnieszka i Sylwester Mrozek, panowie Adam i Krzysztof Kosińscy oraz Arkadiusz Dutka. O sprzątanie prosimy w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek po Mszy św. o godzinie 18.00.

4.W środę pożegnaliśmy śp. Piotra Smolenia, lat 87 z Paszkowca. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…

 

Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 19.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w poniedziałek o godzinie 18.30 – Chór

w piątek po Mszy św. o godzinie 18.00 – próba Dzieci klas IV

w piątek o godzinie 19.00 – Rada Parafialne i Przedstawiciele Grup

w piątek o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa

w sobotę o godzinie 9.00 – Ministranci i Lektorzy

w sobotę o godzinie 10.00 – Schola

 

 


 

11 maja 2025 r.

 

1.Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2.We wtorek na godzinę 19.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O poniesienie figury i odmawianie różańca prosimy Róże Różańcowe. Nabożeństwo majowe będzie we wtorek o godzinie 18.40.

3.W piątek Święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski, dzień imienin naszego biskupa Andrzeja Jeża. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.

4.Przypominamy, że nabożeństwa majowe w dni powszednie z Komunią św. są o godzinie 17.30 i bezpośrednio po nich Msza św, a w niedziele o godzinie 15.00 i po nich Msza św.

5.Za tydzień w naszej parafii, na Mszy św. o godzinie 11.00, będziemy przeżywać dzień I Komunii św. Dzieci klas III. Prosimy, aby w miarę możliwości wybrać w tym dniu inną Mszę św, a Mszę o godzinie 11.00 pozostawić Dzieciom i Ich Rodzinom. Spowiedź Dzieci i Rodziców w sobotę o godzinie 8.30 w dolnym kościele.

6.W piątek rozpoczęliśmy prace remontowe muru przy zabytkowym kościele, które potrwają prawdopodobnie do sierpnia.

7.Ks. Stanisław i ks. Misjonarze od 1 czerwca będą odprawiać po 30 int. pogrzebowych za śp: Mieczysława Janasa, Annę Frączek, Marię Woźniak z Zaworów oraz Jana Krzaka. Ks. Marcin odprawia po 11 int. za śp: Marię Woźniak z Białodworskiej i Jolantę Smoleń-Słowińską, oraz po 6 int. za śp: Tadeusza Dziubanowskiego i Mieczysława Jabłońskiego. Ks. Mariusz w Hiszpanii 6 int za śp. Marię Smoleń.

8.Rodzinom z Łęgów koło Stacji dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następną niedzielę prosimy Rodziców Dzieci I Komunijnych. O sprzątanie prosimy w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek po Mszy św. o godzinie 18.00.

9.W piątek pożegnaliśmy śp. Mieczysława Janasa, lat 67. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…

 

Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 19.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w środę po Mszy św. o godzinie 18.00 – Dzieci Klas III z Rodzicami

w czwartek o godzinie 19.00 – Chór

w piątek o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa

w sobotę o godzinie 10.00 – Schola

 


 

4 maja 2025 r.

 

1.Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, którą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do, choćby krótkiej, ale codziennej lektury Pisma Świętego.

2.W czwartek Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – głównego patrona Polski i naszej diecezji. Msze Św. o 6.30 i 18.00.

3.W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4.Przypominamy, że nabożeństwa majowe w dni powszednie z Komunią Św. są o godzinie 17.30 i bezpośrednio po nich Msza Św., a w niedziele o godzinie 15.00 i po nich Msza Św.

5.W sobotę o godzinie 16.00 będzie dodatkowa Msza Św. przy kapliczce na Zakrętku. Zapraszamy.

6.Z przyjemnością informujemy, że zakupiliśmy wysokiej klasy i bardzo dobrym stanie 32 głosowe organy firmy Klais, z likwidowanego kościoła w Niemczech. Ostatnia – 3 ciężarówka – przybyła w tym tygodniu. Montaż jest przewidziany od grudnia i jak wszystko dobrze pójdzie to od przyszłorocznej Wielkanocy będziemy cieszyć się ich brzmieniem.

7.W piątek spotkanie Grupy Młodzieżowej serdecznie zapraszamy Młodzież klas VII i VIII, która chciałaby się zaangażować w jej działalność.

8.Rodzinom z Łęgów koło Stacji dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następną niedzielę prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Romana i Grzegorz Sędzimir, Edyta i Marek Olesiak, Joanna i Szymon Jędrzejek, Teresa i Stanisław Jabłońscy, panowie Zbigniew Tobiasz i Krzysztof Lachor. O sprzątanie prosimy w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek po Mszy św. o godzinie 18.00.

 

Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 19.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w środę po Mszy św. wieczornej – Rodzina Felicjańska

w czwartek o godzinie 19.00 – Chór

w piątek o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa

w sobotę o godzinie 9.00 – Ministranci i Lektorzy Młodsi

w sobotę o godzinie 10.00 – Schola

w sobotę o godzinie 15.30 – Dzieci I Komunijne z Rodzicami (próba)

 


 

27 kwietnia 2025 r.

 

1.Przeżywamy dziś Uroczystość Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Na każdej Mszy odmawiamy Koronkę, za którą możemy zyskać odpust zupełny. Zawierzajmy się z wiarą Bożemu Miłosierdziu. Zbiórka do puszek na rzecz CARITAS Diecezji Tarnowskiej. Dziś również wypada dzień modlitw za kierowców.

2.Za tydzień Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.

3.W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski przeniesiona z 23 kwietnia.

4.We wtorek – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

5.W czwartek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. W dni powszednie będą one o 17.30 – po nich Msza św, a w niedzielę o godzinie 15.00 i bezpośrednio po nich Msza św. W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. z majówką przy kapliczce na ulicy Rolnej o godzinie 16.00.

6.W sobotę – Uroczystość NMP Królowej Polski i I sobota maja. Msze św. w kościele o godzinie 7.00, o 9.00 – za Ojczyznę, o 15.00 Msza św. w int. naszych Strażaków. O godzinie 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. Dodatkowo, jak co roku, będzie Msza św przy kapliczce nad kamieniołomem o godzinie 11.00.

7.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca maja. Msze św. w I czwartek o 6.30 i 18.00, w I piątek o 6.30, 16.30 i 18.00, składka na cele misyjne. W I sobotę o poprowadzenie różańca wynagradzającego o godzinie 6.30 prosimy Akcję Katolicką. Możliwość spowiedzi przed I Piątkiem codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek na adoracji od godziny 19.30 do 21.00. Do wszystkich chorych udamy się w piątek od godziny 8.00.

8.W Niedzielę Miłosierdzia chcemy szczególnie podziękować wszystkim, którzy dbają o chorych i potrzebujących w swoich domach lub sąsiedztwie. Bardzo dziękujemy Wszystkim działającym w naszym parafialnym CARITAS. Dziękujemy również gorąco Tym, którzy materialnie wspierają CARITAS, a szczególnie: Anonimowym Darczyńcom, paniom: Agacie Siciarz, Monice Krzak, Kazimierze Piwowar, Marii Lachor, Janinie Wójcik, panom: Tadeuszowi Wójcikowi, Józefowi Oleksemu, państwu: Alinie i Wiesławowi Janczyk, Emilii i Sebastianowi Lupa, Dzieciom ze świetlicy z panią Renatą Lachor. Bóg zapłać za Wasz trud i wsparcie.

9.Rodzinom z Łęgów koło Stacji dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następną niedzielę prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Wanda i Zbigniew Polakiewicz, Aleksandra i Krzysztof Polakiewicz, Ewelina i Rafał Pawlik, Marta i Henryk Pociecha, Anna i Daniel Szewczyk, pan Stanisław Polakiewicz. O sprzątanie prosimy w piątek o godzinie 18.30 (z racji Uroczystości w sobotę) i w poniedziałek po Mszy św. o godzinie 18.00

 

Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 19.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w czwartek o godzinie 19.00 – Chór