Skip to content
31 maja 2026 r.
1.Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziś o 15.00 ostatnie nabożeństwo majowe.
2.W czwartek – 4 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 z procesją do czterech ołtarzy oraz po południu o godzinie 14.30 będą uroczyste Nieszpory, Procesja Eucharystyczna, a po niej Msza św. Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne. Na procesję serdecznie zapraszamy dzieci I Komunijne, dzieci sypiące kwiatki, chłopców z dzwonkami, LSO, orkiestrę, niosących feretrony, sztandary i baldachim. OSP prosimy o zabezpieczenie trasy. O przygotowanie ołtarzy prosimy: I – Akcję Katolicką i Odnowę w Duchu Świętym, II – Strażaków i Koło Gosp. Wiejskich, III – Rodzinę Szkoły Podstawowej nr 1, IV – Młodzież.
3.Procesje Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała będą po Mszy o 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00 i o godzinie 14.30. Procesje będą połączone z nabożeństwem czerwcowym.
4.Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać od poniedziałku po Mszach św. popołudniowych o godzinie 18.00.
5.W środę o godzinie 15.00 w górnym kościele Młodzież klas VII będzie miała swój egzamin do Sakramentu Bierzmowania. W miarę możliwości prosimy o obecność jednego z rodziców.
6.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą oraz w środę od godziny 18.30 do 20.00. Msze w I piątek o 6.30, 16.30 i 18.00, a w sobotę o 7.00 i 18.00. O poprowadzenie różańca wynagradzającego w sobotę o 6.30 prosimy Caritas. Do chorych ks. proboszcz i ks. Zbigniew udadzą się w piątek od godziny 8.00.
7.Wyjazd na koncert Jednego Serca – Jednego Ducha w czwartek o godzinie 14.30 z parkingu obok kościoła. Powrót około 1 w nocy. Koszt około 80 zł.
8.Zakupiliśmy klęcznik oraz białe krzesła. Można je obejrzeć i korzystać z nich na uroczystościach ślubnych.
9.Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy – prawdopodobnie 23 sierpnia – Dożynki Parafialne przygotować przy kościele – oczywiście w skromniejszej formie. Będą trwały do godziny 22.00. Składka na pokrycie kosztów będzie w niedzielę 14 czerwca – w nasz odpust. Jeśli wystarczy ona na pokrycie wszystkiego, będziemy myśleć o kontynuowaniu dożynek w ten sposób. Jeśli braknie od przyszłego roku wrócimy do tradycyjnej formy – dożynki w rejonach. Szacujemy koszt w granicach 30 tys. złotych (namioty, nagłośnienie, ochrona, toalety, dmuchańce, zespół muzyczny itd).
10.Msza św. na cmentarzu będzie w niedzielę 28 czerwca o godzinie 15.00.
11.Rodzinom z Zadziela dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następną niedzielę prosimy ostatnie Rodziny z tego rejonu. Państwo: Urszula i Andrzej Piwowar, Agnieszka i Tomasz Pawlik, Małgorzata i Zbigniew Król, Diana i Piotr Król, Lilianna i Józef Leśniak, Małgorzata i Mirosław Leśniak, Grażyna i Stefan Zelek. O sprzątanie prosimy w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek po Mszy św. o godzinie 18.00. Od kolejnego tygodnia dyżur rozpoczną Mieszkańcy Wsi Południowej.
Spotkania:
w poniedziałek o godzinie 19.00 – Odnowa w Duchu Świętym
we wtorek o godzinie 19.00 – Chór
w środę o godzinie 18.30 – Grupa Młodzieżowa
w sobotę o godzinie 9.00 – Kandydaci na Ministrantów
24 maja 2026 r.
1.Przeżywamy Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego. Na Mszy św. o godzinie 11.00 Dzieci klas IV będą przeżywać swoją I rocznicę Komunii św.
2.W tym tygodniu będziemy przeżywać:
w poniedziałek – NMP Matki Kościoła
w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
za tydzień w niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
3.Przypominamy, że nasza Orkiestra Dęta przy współpracy za Stowarzyszeniem dla Męciny zbiera głosy poparcia na projekt, który umożliwi zakup instrumentów muzycznych dla Orkiestry oraz elementów strojów regionalnych dla zespołu Męcinianie. Prosimy o wsparcie w głosowaniu. Liczy się każdy głos. Jeszcze dziś możemy złożyć swój podpis.
4.Wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa będzie w Uroczystość Bożego Ciała o godzinie 14.30. Powrót około 1 w nocy. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii i u ks. Zbigniewa.
5.Spotkanie przed dożynkowe Mieszkańców Wsi Północnej i Południowej będzie w piątek o godzinie 19.00 w remizie OSP w Męcinie.
6.Firmie Budimex dziękujemy za ufundowanie myjącego odkurzacza do sprzątania kościoła.
7.Rodzinom z Zadziela dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Alina i Bogusław Ciężak, Anna i Zenon Smoleń, Genowefa i Józef Król, Monika i Grzegorz Antkiewicz, panie: Jadwiga Górszczyk i Karolina Antkiewicz. Prosimy o sprzątanie w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
Spotkania:
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
w czwartek po Mszy wieczornej – Chór
w piątek o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa
w sobotę o godzinie 9.00 – I spotkanie chłopców z klas III i starszych, którzy chcą zostać ministrantami
17 maja 2026 r.
1.Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godzinie 11.00 Dzieci klas III po raz pierwszy przymną Pana Jezusa do swoich serc. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach. Od poniedziałku Dzieci będą przeżywać biały tydzień. Codziennie będziemy rozpoczynać nabożeństwem majowym o godzinie 17.40. Przypominamy, aby w poniedziałek, Dzieci przyniosły świece.
2.Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu, włączyli się w modlitwę o urodzaje. Dziękujemy za przygotowanie kapliczek, niesienie sztandarów i feretronów, a strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem. Trwajmy w modlitwie o urodzaje.
3.Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego. Na Mszy św. o godzinie 11.00 Dzieci klas IV będą przeżywać swoją I rocznicę Komunii św. Dzieci i Rodziców zapraszamy do spowiedzi w czwartek na adoracji od 19.00 do 21.00 lub w dowolny dzień pół godziny przed każdą Mszą św. Próba Dzieci będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.
4.Nasza Orkiestra Dęta przy współpracy za Stowarzyszeniem dla Męciny zbiera głosy poparcia na projekt złożony w ramach 9 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Projekt umożliwi zakup instrumentów muzycznych dla Orkiestry oraz elementów strojów regionalnych dla zespołu Męcinianie. Prosimy o wsparcie w głosowaniu. Liczy się każdy głos. Podpisy możemy złożyć dziś i w niedzielę za tydzień.
5.Wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa będzie w Uroczystość Bożego Ciała o godzinie 14.30. Powrót około 1 w nocy. Zapisy w zakrystii i u ks. Zbigniewa.
6.Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy kolejne rodziny z Zadziela. Państwo: Wioletta i Mariusz Krzyżak, Maria i Marian Ślazyk, Jadwiga i Edward Krzyżak, Anna i Robert Zięba, Bożena i Paweł Krzyżak, Patrycja i Rafał Oleksy. Prosimy o sprzątanie w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
7.Zmarła śp. Genowefa Kurczab, lat 92 z Łęgów koło Stacji. Jej pogrzeb będzie we wtoek o godzinie 14.00. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…
Spotkania:
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
w środę po Mszy św. wieczornej – Rodzina Felicjańska
w czwartek po Mszy wieczornej – Chór
w piątek po Mszy św. wieczornej próba Dzieci klas IV przed rocznicą I Komunii św.
10 maja 2026 r.
1.Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną.
2.W tym tygodniu będziemy przeżywać Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje – Dni Krzyżowe. W poniedziałek i wtorek o godzinie 17.30 udamy się w procesji błagalnej o urodzaje oraz Boże błogosławieństwo w życiu i pracy naszych rodzin do następujących kapliczek: poniedziałek – koło państwa Cieślików, wtorek – koło państwa Lupów. Ponieważ w środę wypada 13 maja – Dzień Fatimski – rozpoczniemy o godzinie 18.00 Mszą św, a po niej udamy się do kapliczki koło państwa Dudczyków. O poniesienie figury i odmawianie różańca prosimy Róże Różańcowe. Nabożeństwa majowe w poniedziałek, wtorek i środę będą połączone z procesją, a od czwartku o godzinie 17.40.
3.Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to dzień I Komunii św. dla Dzieci klas III. Prosimy, aby w miarę możliwości Mszę św. o godzinie 11.00 pozostawić Dzieciom, Rodzicom i Gościom, a samemu wybrać inną godzinę Mszy św. Spowiedź Dzieci i Rodziców w sobotę o godzinie 8.30 w dolnym kościele.
4.W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego.
5.W sobotę – Święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski – dzień imienin naszego ks. biskupa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
6. Ks. Stanisław i Ks. Misjonarze odprawią po 30 int. pogrzebowych za śp: Stanisławę Mąka, Antoniego Bednarka, Józefę Fecko i Władysława Gawlika, ks. Józef Hołyst odprawia 20 int. za śp. Józefę Polakiewicz i 10 za Antoniego Bednarka, ks. Mieczysław Smoleń odprawia 10 int. za Stanisławę Mąka i 20 int. za Józefę Fecko, ojcowie Kapucyni odprawiają 30 int. za śp. Józefę Fecko.
7.Rodzinom z Zadziela dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy Rodziców Dzieci I Komunijnych. Prosimy o sprzątanie w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
Spotkania:
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
we wtorek po Mszy św. wieczornej – próba Dzieci przed I Komunią św.
w piątek o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa
w piątek o godzinie 19.00 w Remizie OSP – spotkanie Mieszkańców Wsi Północnej i Południowej przed dożynkami
3 maja 2026 r.
1.Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.
2.W tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę Święto św. Jakuba i Filipa, Apostołów, w piątek Uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i naszej diecezji.
3.Przypominamy, że nabożeństwa majowe w dni powszednie są o godzinie 17.40 połączone z Komunią św, a w niedziele o godzinie 15.00 i po nich Msza św.
4.W sobotę zapraszamy na Mszę św przy kapliczce na Zakrętku o godzinie 16.00.
5.Serdecznie dziękujemy panom, którzy bezinteresownie pomalowali ścianę przy nowym witrażu. Dziękujemy za użyczenie nam rusztowania na cały czas trwania prac przy witrażu. Dziękujemy również naszym parafiankom, które wykonały nowe dwa komplety flag. Składamy Wam ogromne Bóg zapłać.
6.Możemy już oglądać nasz nowy witraż. Gdyby ktoś chciał zasponsorować nowe fragmenty to zachęcamy do współpracy. Koszt tych bocznych witraży (już mniej skomplikowanych) to około 4 tys. zł. za m2.
7.Rodzinom z Zadziela dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Anita i Paweł Orzechowscy, Stanisława i Stanisław Orzechowscy, Monika i Józef Smoleń, Danuta i Tadeusz Krzyżak, Stanisława i Artur Górka, pani Maria Lupa. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
8. W sobotę odeszła do wieczności śp. Stanisława Mąka lat 56. Jej pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 14.00. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…
Spotkania:
w poniedziałek o godzinie 19.00 – Odnowa w Duchu Świętym
we wtorek po Mszy św. wieczornej – próba Dzieci przed I Komunią św.
w środę po Mszy św. wieczornej – Rada Parafialna
w piątek o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa
w sobotę o godzinie 9.00 – Ministranci