Ogłoszenia parafialne


28 grudnia 2025 r.

 

1. Dziś Święto Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa – dzień jubileuszy małżeńskich w naszej diecezji. Będziemy polecać Pana Bogu wszystkie małżeństwa naszej parafii i na wszystkich Mszach będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszach św. o godzinie 9.00 i 11.00 będą jasełka przygotowane przez młodzież naszej parafii.
2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego będą mogły złożyć ofiarę na kolędę misyjną te osoby, do których nie dotarli Kolędnicy Misyjni.
3. W środę na godzinę 16.00 zapraszamy na Mszę św. z nieszporami w której będziemy dziękować za miniony rok. Będzie kazanie na zakończenie roku, a po Mszy św. wystawienie, Suplikacje i dziękczynne Te Deum.
4. W czwartek 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu jest do dyspozycji Biskupa Tarnowskiego.
5. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota stycznia. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Msze św. w piątek o 6.30, 15.30 i 17.00, w sobotę o 7.00 i 17.00. O poprowadzenie różańca wynagradzającego w sobotę o 6.30 prosimy Akcję Katolicką.
6. Z wizytą do chorych ks. proboszcz i ks. Zbigniew udadzą się w I piątek od godziny 8.00.
7. Koncert charytatywny pod hasłem „Twoja kolej na dobro” w tym roku Młodzież zagra dla naszej małej parafianki Jagódki, która walczy z białaczką. Koncert odbędzie się 6 stycznie o godzinie 16.00 w górnym kościele. Natomiast w niedzielę 11 stycznia o godzinie 16.00 będzie koncert zespołu Lachowska Wiara. Jeśli nie będzie za zimno również planujemy go zorganizować w górnym kościele.
8. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Pasterki i Świąt Bożego Narodzenia a szczególnie: siostrze Renacie, Chórowi Parafialnemu z panem Władysławem, Orkiestrze, scholi z siostrą Iwoną, LSO i Grupie Młodzieżowej z ks. Zbigniewem. Dziękujemy również Osobom, które się z nami podzieliły produktami na świąteczny stół.
9. W imieniu CARITAS chcemy podziękować tym, co dzielą się swoim dobrem. Dziękujemy: Anonimowym Darczyńcom oraz paniom Agacie Siciarz, Monice Krzak, Marii Lupa, Małgorzacie Pałka, Renacie Lachor z Dziećmi ze świetlicy, panu: Józefowi Oleksy, państwu: Emilii i Sebastianowi Lupa, Ewie i Eugeniuszowi Wojak.
10. W niedzielę, 18 stycznia po Mszy św. o godzinie 11.00, zapraszamy Dzieci do lat 6 na konkurs kolęd. Zapisy dzieci do niedzieli 11 stycznia.
11. Ks. Stanisław i ks. Misjonarze w styczniu odprawią po 30 int. pogrzebowych za śp: Weronikę Orczykowską, Mieczysława Olesiaka, Mieczysława Pociechę, Mariusza Janczyka oraz Władysława Zygmunta. Ks. Mariusz i ks. Karol w Hiszpanii odprawią 16 int. za Stanisławę Pajor, 18 za Stanisława Florka, 16 za Jana Pociechę i 17 za Kazimierza Rysz. Ojcowie Kapucyni odprawią 30 int za Władysława Zygmunta i 27 za Józefę Tobiasz.
12. Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień kolejne Rodziny z tego rejonu: Państwo: Anna i Daniel Sokołowscy, Beata i Krzysztof Jamer, Justyna i Dominik Jamer, panie: Ewa i Barbara Jamer, pan Marcin Smoleń. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek do ustalenia z Siostrą.

13. W tym tygodniu odeszły do wieczności śp. Weronika Orczykowska i Daniela Chruślicka z Miczaków Górnych, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godzinie 13.00. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…


Spotkania:
w sobotę o godzinie 10.00 – Schola


 

21 grudnia 2025 r.

 

1.Przeżywamy IV niedzielę Adwentu. Po Mszy św. o godzinie 11.00 konkurs szopek bożonarodzeniowych.

2.We wtorek od godziny 18.30 do 20.00 będzie jeszcze możliwość spowiedzi dla pracujących za granicą.

3.W środę – Wigilia Bożego Narodzenia. Nie zapomnijmy o religijnym charakterze Wieczerzy Wigilijnej. Niech jej towarzyszy wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

4.Przed Pasterką na godz. 23.30 zapraszamy na nabożeństwo Jutrzni, a o północy Msza św. Pasterska na pamiątkę Narodzenia Pana Jezusa. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

5.W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę.

6.W piątek – Święto św. Szczepana – I męczennika. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy popołudniowej. Na Mszy świętej o godzinie 9.00 rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy będą odwiedzać nas w domach zbierając ofiary dla dzieci na misjach. Na Mszy św. o godzinie 11.00 tradycyjne poświęcenie owsa. Składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II.

7.Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych oraz tradycję uroczystego obchodzenia Oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego, Biskup Tarnowski udzielił wiernym przebywającym na terenie diecezji tarnowskiej dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego piątku 26 grudnia 2025 roku, w tym od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych. Korzystających z tej dyspensy zachęca się do ofiarowania w tym dniu dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz do spełnienia konkretnego uczynku miłosierdzia.

8.Pasterka, Msze św. w Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana będą w górnym kościele, a od soboty wracamy do dolnego kościoła.

9.Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa – dzień jubileuszy małżeńskich w naszej diecezji. Będziemy polecać Pana Bogu wszystkie małżeństwa naszej parafii i na wszystkich Mszach będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

10.Jeśli ktoś miałby możliwość podzielenia się sianem lub słomą do szopki to prosimy o przywiezienie ich w poniedziałek.

11.O przywóz zwierząt do żywej szopki prosimy we wtorek w godzinach popołudniowych. Pamiętajmy, że to są zwierzęta, których zachowania nie da się przewidzieć, dlatego prosimy by ich nie dotykać.

12.Od wtorku po roratach będzie można zabierać sobie światło betlejemskie na wigilijny stół.

13.Jest do nabycia nowy Skibowy Kamień. Prosimy ofiarę 11 złotych.

14.Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za ich dyżur przy sprzątaniu i strojeniu naszego kościoła. Na następny tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Joanna i Wiesław Kita, Emilia i Sebastian Lupa, Barbara i Jerzy Jabłońscy, Aneta i Sylwester Woźniak, Kinga i Marcin Lupa, Barbara i Roman Dudczyk, Beata i Mateusz Baran, pan Łukasz Duplaga. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek do ustalenia z Siostrą.

 

 


 

14 grudnia 2025 r.

1.Przeżywamy III niedzielę adwentu, którą rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Módlmy się o świętość każdej rodziny, a szczególnie naszych własnych rodzin.

2.We wtorek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.

3.W sobotę 20 grudnia w naszej parafii będziemy przeżywać dzień spowiedzi przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Do południa spowiedź będzie od godziny 10.00 do 12.00 oraz po południu od godziny 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00. Bardzo prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w tym dniu, a możliwość spowiedzi w tzw. „w ostatniej chwili” pozostawić pracującym za granicą.

4.Przypominamy, że dzisiaj kończą się zapisy do Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Finał konkursu będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00. Gotowe szopki prosimy przynieść w przyszłą niedzielę do Mszy św. o godzinie 11.00.

5.Szkoła Podstawowa nr 2 zaprasza Mieszkańców Męciny na Świąteczny Kiermasz Charytatywny, który odbędzie się w dniach 15 – 19 grudnia w budynku szkoły. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Jagódki Oleksy. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6.Rycerze Zakonu św. Jana Pawła II zapraszają wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkanie w czwartek o godzinie 18.00 na plebanii, w czasie którego będą już ze szczegółami opowiadać o swojej misji.

7.Rozpoczynamy przygotowania do zorganizowania Żywej Szopki. W tym tygodniu prosimy o przyniesienie jedliny do zrobienia dekoracji.

8.Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Iwona i Grzegorz Krzyżak, Maria i Bronisław Smoleń, Danuta i Andrzej Gabrowscy, Barbara i Mirosław Smoleń, Wiesław i Andrzej Sroczyńscy, pani Urszula Wiewióra. Prosimy o sprzątanie w sobotę po roratach (około 7.15 – z racji spowiedzi) i w poniedziałek do ustalenia z Siostrą.

 

Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

w czwartek o godzinie 18.00 – na plebanii – spotkanie z Rycerzami Zakonu św. Jana Pawła II

w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa

w sobotę o godzinie 10.00 – Schola

 

 

 


 

7 grudnia 2025 r.

 

1. Przeżywamy dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. o godzinie 11.00 zapraszamy Ministrantów, Lektorów, Scholkę, DSM, Grupę Młodzieżową na spotkanie ze św. Mikołajem.

2.W poniedziałek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godzinie 6.20 i 17.00. Od godziny 12.00 do 13.00 kościół będzie otwarty byśmy mogli w ciszy przeżywać Godzinę Łaski. Zapraszamy do modlitwy. Na Mszę św. na godzinę 17.00 zapraszamy Rodziców i Dzieci klas III. Dzieci chodzące na roraty otrzymają kolejną naklejkę do plakatu.

3.Przypominamy, że Roraty od poniedziałku do soboty są odprawiane o godzinie 6.20.

4.W sobotę będziemy przeżywać Dzień Chorych w naszej parafii. Od godziny 10.00 będzie możliwość spowiedzi, a po niej o godzinie 11.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. udamy się do chorych, których nie odwiedzamy w I piątki. Chorych można zapisywać w zakrystii do piątku.

5.Również w sobotę 13 grudnia będziemy przeżywać dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

6.Siostry Felicjanki zachęcają do wpisywania intencji za wstawiennictwem błog. Marii Angeli Truszkowskiej. Te intencje są polecane na Mszy św. każdego 10-go dnia miesiąca. Księga znajduje się na stoliku przy wejściu do kościoła.

7.Przypominamy, że zapisy do Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych są do przyszłej niedzieli.

8.OSP w Męcinie zakupiła nowy samochód ratowniczo – rozpoznawczy, który możemy dziś obejrzeć przed kościołem. Strażacy dziękują Mieszkańcom za wsparcie.

9.Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Aneta i Marek Woźniak, Halina i Dariusz Lupa, panie: Monika i Barbara Gąsior, Beata Pociecha, pan Wojciech Oleksy. Prosimy o sprzątanie w sobotę po roratach (około 7.15 – z racji Dnia Chorego) i w poniedziałek do ustalenia z Siostrą.

 

Spotkania:

w poniedziałek na Mszę o 17.00 – Rodzice i Dzieci klas III

w poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w środę o godzinie 18.00 – Rodzina Felicjańska

w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa

w sobotę o godzinie 9.00 – Ministranci i Lektorzy

w sobotę o godzinie 10.00 – Schola

 

 


 

30 listopada 2025 r.

 

1. I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny. Dzisiaj kończymy również renowację naszych Misji Parafialnych, a składka jest ofiarą przeznaczoną dla naszego ks. Misjonarza.

2.Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. Roratnie. Codziennie o godzinie 6.00 będą Godzinki, a bezpośrednio po ich zakończeniu około 6.20 będziemy już rozpoczynać Msze św, aby spokojniej móc zdążyć do pracy. Serdecznie zapraszamy Dzieci z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami. Codziennie będzie losowanie figurek.

3.Jak co roku od Adwentu do zakończenia wizyty kolędowej Msze św. popołudniowe w dni powszednie będą tylko w czwartki i soboty.

4.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota grudnia. Msze św. w I czwartek o 6.20 i 17.00, w I piątek o 6.20, 15.30 i 17.00, w I sobotę o 7.00 i 17.00. O poprowadzenie różańca wynagradzającego w I sobotę o 6.30 prosimy Caritas. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w czwartek w czasie adoracji od 18.30 do 20.00.

5.Do chorych ks. proboszcz uda się w piątek od godziny 8.00, a ks. Zbigniew w sobotę od godziny 8.30.

6.W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7.Przy wyjściu z kościoła mamy już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za małą świecę prosimy o ofiarę 10 zł, a za dużą 25 złotych.

8.W sobotę na godzinę 11.00 zapraszamy Dzieci i Rodziców którzy chcą się w tym roku zaangażować w kolędę misyjną. Spotkanie będzie w dolnym kościele.

9.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00 zapraszamy Ministrantów, Lektorów, Scholkę, DSM, Grupę Młodzieżową na spotkanie ze św. Mikołajem. Będzie również możliwość wręczenia prezentów młodszym dzieciom.

10.Ogłaszamy również Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Finał i wręczenie nagród będzie w IV niedzielę Adwentu 21 grudnia. Chętnych prosimy o zapisy do niedzieli 14 grudnia.

11. Ks. Stanisław i ks. Misjonarze od 1 grudnia będą odprawiać po 30 int. pogrzebowych za śp. Mieczysław Olesiak, Stanisław Florek, Jan Lachor, Mieczysław Pociecha, Mariusz Janczyk, Władysław Zygmunt, Bogumiła Krzak. Ojcowie Kapucyni w Bytomiu odprawią 51 int. za śp. Mieczysław Olesiak.

12.Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Barbara i Jan Mordarscy, Krystyna i Andrzej Cieślik, Teresa i Zbigniew Nowak, Kamila i Maciej Dutka, Ewa i Stanisław Niemiec, Małgorzata i Marian Ernst. Prosimy o sprzątanie w sobotę o godzinie 9.00 i w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 

Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa

w sobotę o godzinie 10.00 – Schola

w sobotę o godzinie 11.00 – Dzieci chętne na Kolędę Misyjną

 

 


 

23 listopada 2025 r.

 

1.Przeżywamy ostatnią niedzielę roku kościelnego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz litania i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za który możemy dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś również przeżywamy patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej.

2. Dziś na Mszach świętych gościmy Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II Wielkiego. Po każdej Mszy św. zachęcamy szczególnie mężczyzn na pozostanie na krótkie spotkanie.

3. Dziś również poświęciliśmy opłatki na wigilijny stół, z którymi od poniedziałku będzie nas odwiedzał pan Organista.

4.Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w ubiegłą niedzielę w akcje: „Mam serce dla ubogich” oraz „Dobre Monety”. Bóg zapłać.

5.Różaniec za zmarłych z wypominkami w dni powszednie o jest o godzinie 16.30, a w niedziele o 14.30.

6.Przypominamy, że w dniach 27 listopada do 30 listopada będziemy przeżywać Renowację Misji Świętych. Rozpoczęcie będzie w czwartek na Mszy św. o godzinie 18.00 wprowadzeniem Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. wieczornej w czwartek zapraszamy na naukę stanową Rodziców. W piątek i sobotę Msze św. będą o godzinie: 6.30 – bez nauki (dla pracujących), a o 10.00 i 18.00 z nauką rekolekcyjną dla wszystkich. Po Mszy św. wieczornej w piątek na naukę stanową zapraszamy Młodzież. W sobotę będzie dzień spowiedzi. Rano od 8.30 do 10.00 oraz po południu od 16.00 do 18.00. Zakończenie będzie w niedzielę 30 listopada. W niedzielę na Mszę św. o godzinie 9.00 serdecznie zapraszamy Dzieci. Składka w tym dniu będzie ofiarą dla ks. Piotra – naszego misjonarza.

7.W piątek 28 listopada przypada 16 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – ks. bpa Andrzeja Jeża. Polecajmy Go w naszych modlitwach.

8.Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy liturgiczny okres adwentu – nowy rok kościelny.

9.Panu Krzysztofowi Królowi serdecznie dziękujemy za odśnieżenie parkingu przy kościele.

10.Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Urszula i Grzegorz Lupa, Małgorzata i Kazimierz Szołdrowscy, Agnieszka i Krzysztof Szołdrowscy, Halina i Zbigniew Matląg, Magdalena i Władysław Michura, pan Stanisław Lupa. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 

Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w czwartek o godzinie 19.00 – Chór

w piątek o godzinie 19.00 – Grupa Młodzieżowa

w sobotę o godzinie 10.00 – Schola

w sobotę o godzinie 11.00 – DSM

 

 

 


 

16 listopada 2025 r.

 

1.Przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

2.Z racji Dnia Ubogich możemy wziąć udział w akcji charytatywnej pod nazwą „Mam serce dla ubogich”. Za piernikowe serduszko lub chleb prosimy o ofiarę 10 złotych. Dziękujemy piekarniom państwa Piwowar i państwa Gawlik za podarowane chlebki, a naszej parafialnej Caritas za przeprowadzenie akcji.

3.Dziś również możemy wspomóc budowę Centrum Rehabilitacyjnego w Bouar poprzez włączenie się do akcji „Dobre Monety”. Projekt jest realizowany przez naszego sąsiada ks. bpa Mirosława Gucwę. Dziękujemy za wsparcie.

4. Różaniec za zmarłych z wypominkami w dni powszednie o jest o godzinie 16.30, a w niedziele o 14.30.

5.Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Na Mszach świętych będziemy gościć Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II Wielkiego. Po każdej Mszy św. zachęcamy szczególnie mężczyzn na pozostanie na krótkie spotkanie.

6.   Msza święta za Wszystkich Zmarłych w tym roku kościelnym wyjątkowo będzie w czwartek 20 listopada. Zapraszamy Rodziny Zmarłych do wspólnej modlitwy.

7.Już dziś chcemy zapowiedzieć, że w dniach 27 listopada do 30 listopada będziemy przeżywać Renowację Misji Świętych. Abyśmy mogli liczniej brać w nich udział Msze św. popołudniowe w czwartek, piątek i sobotę będą o godzinie 18.00. Msze z nauką rekolekcyjną będą również przed południem w piątek i sobotę o godzinie 10.00. Rozpoczęcie będzie w czwartek na Mszy św. o godzinie 18.00 wprowadzeniem Dzieciątka Jezus. Zakończenie będzie w niedzielę 30 listopada. Składka w tym dniu będzie ofiarą dla ks. Piotra – naszego misjonarza.

8.Do nabycia są Kalendarze Rolników na rok 2026. Prosimy o ofiarę 30 złotych.

9.Robi się coraz chłodniej, dlatego od jutra Msze św. będą już w dolnym kościele.

10. Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Lucyna i Bolesław Bożek, Gabriela i Damian Mysza, Alicja i Adam Jabłońscy, Jadwiga i Marek Wojtas, Monika i Paweł Dudczyk, pani Dobrosława Mysza.

 

Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa

w sobotę o 9.00 – lektorzy

w sobotę o godzinie 10.00 – Schola

w sobotę o godzinie 11.00 – DSM

 


 

9 listopada 2025 r.

1.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

2.We wtorek Narodowe Święto Niepodległości. Dodatkowa Msza św. w int. naszej Ojczyzny będzie o godzinie 9.00, a po niej, jak co roku, chwila modlitwy i złożenie okolicznościowych wiązanek przy obelisku upamiętniającym Ofiary wojen.

3.Różaniec za zmarłych z wypominkami w dni powszednie o jest o godzinie 16.30, a w niedziele o 14.30.

4.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Będzie on okazją do naszej wspólnej oraz osobistej troski o ubogich poprzez modlitwę oraz udział w akcji charytatywnej Caritas pod nazwą „Mam serce dla ubogich”. Nie jest to nowa akcja charytatywna, ale nieco zmodyfikowane dzieło „Chlebków miłosierdzia”, które do tej pory towarzyszyło Światowemu Dniu Ubogich w naszej diecezji. W najbliższą niedzielę będziemy mogli nabyć w naszym kościele piernikowe serduszka przygotowane przez Caritas i złożyć ofiary, które zostaną w całości przeznaczone na dożywianie dzieci z ubogich rodzin oraz pomoc osobom starszym o najniższych dochodach. Dzięki uprzejmości państwa Piwowar, będziemy mieć również około 50 chlebków. Sugerowana ofiara za serduszko wynosi 10 zł, ale każdy może oczywiście złożyć ofiarę wyższą. Otwórzmy nasze serca na ubogich i potrzebujących naszej pomocy.

5.Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii przeprowadzona zostanie akcja „Dobre Monety” na budowę Centrum Rehabilitacyjnego w Bouar. Projekt realizowany jest przez naszego rodaka, biskupa Mirosława Gucwę. Zbierane będą monety i banknoty z całego świata: polskie, zagraniczne i kolekcjonerskie – aktualne i wycofane z obiegu. Można je wrzucać do specjalnie oznaczonego kartonu przy wejściu do kościoła. W miarę możliwości prosimy o ich wcześniejszą segregację. W poprzedniej edycji zbiórki Dobrych Monet udało się zebrać środki na budowę 13 studni głębinowych w Czadzie. Dało to dostęp do wody pitnej około 4 tysiącom potrzebujących. Szczegóły zbiórki w ulotkach i na stronie diecezjalnej.

6.Sołtys wsi Męcina zaprasza Mieszkańców Szczepieńca mieszkających nad budującym się wiaduktem kolejowym na spotkanie dnia 10 listopada 2025 (poniedziałek), które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie o godzinie 19.00.

7.Rodzinie z Kielc dziękujemy za ofiarę przekazaną na potrzeby naszego kościoła.

8.Do nabycia są Kalendarze Rolników na rok 2026. Prosimy o ofiarę 30 złotych.

9.Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Bernadetta i Adam Krzak, Natalia i Wojciech Oleksy, Jolanta i Paweł Sadowy, pani Katarzyna Janczyk, panowie: Wiesław Wójtowicz, Jarosław Chudy.

10.W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Mieczysław Olesiak, lat 73 z Łęgów koło Stacji oraz śp. Stanisław Florek lat 70 z Zakrętka. Powierzmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…

 

Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa

w sobotę o godzinie 9.00 – Ministranci

w sobotę o godzinie 10.00 – Lektorzy i Schola

w sobotę o godzinie 11.00 – DSM


 

2 listopada 2025 r. 

1.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przed każdą Mszą św. modlitwa z wypominkami. Po Mszach o godzinie 7.00 i 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2.Od jutra różaniec za zmarłych z wypominkami będzie codziennie przez cały listopad w dni powszednie o 16.30, a w niedziele o 14.30. Zachęcamy do modlitwy i zyskiwania odpustów.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. w I czwartek o 6.30 i 17.00, w I piątek o 6.30, 15.30 i 17.00. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. i w czwartek na adoracji od 18.30 do 20.00. Do chorych ks. proboszcz uda się w I piątek od godziny 8.00, a ks. Zbigniew w sobotę również od godziny 8.00.

4.Za tydzień będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będzie zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”. O jej przeprowadzenie prosimy CARITAS.

5. Ks. Stanisław i ks. Misjonarze w listopadzie odprawią po 30 int. pogrzebowych za śp: Jana Pociechę, Jana Lachora, Stanisława Orczykowskiego, Kazimierza Rysz, Mieczysława Pociechę, Mariusza Janczyka, Władysława Zygmunta, Józefę Tobiasz i Bogumiłę Krzak.

Ks. Mariusz i ks. Karol w Hiszpanii odprawią 30 int. za Stanisławę Pajor, 15 za Elżbietę Smoleń, 12 za Janinę Olchawa i 20 za Janinę Lachor.

6.Rodzinom ze Wsi Północnej dziękujemy za ich dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z tego rejonu. Państwo: Beata i Paweł Wójcik, Justyna i Paweł Oleksy, Ewa i Wiesław Łukasik, Agnieszka i Marek Cynar, Krystyna i Jerzy Smoleń, pani Katarzyna Wójtowicz – Kaptur.

 

Spotkania:

w poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

w wtorek na Mszę św. o godzinie 17.00 zapraszamy Dzieci  klas III z Rodzicami

w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa