ŚWIĘTEGO SZCZEPANA – 26.12.2017 R.


ŚWIĘTEGO SZCZEPANA – 26.12.2017 R.

1. Dziś Msze św. będą tylko przed południem. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie
2. Wczoraj po południu odwiedził naszą parafię misjonarz ks. Biskup Nominat Mirosław Gucwa. Modlił się w naszym kościele i przekazał świąteczne życzenia dla naszych parafian. Polecajmy w modlitwie jego posługę jako pasterza w Republice Środkowoafrykańskiej
3. Na Mszy św. o godz. 9.00 błogosławieństwo i rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy odwiedzą z kolędą misyjną nasze domy. Przyjmijmy ich apostolską kolędę, która w diecezji tarnowskiej trwa od 25 lat a w naszej parafii o 5 lat dłużej. Między innymi pomoc ta dotrze do dzieci, które są ofiarami wojny w Syrii i Libanie. Wspieramy również misję ks. Pawła Wróbla w Republice Środkowoafrykańskiej i misję ks. Stanisława w Czadzie
Hasło kolędy:
„E gonda Nzapa e mu singila!” – w języku sango,
co oznacza w języku polskim: „Tobie Boże dzięki, chwała!”

4. Dziękujemy Chórowi, Scholi i Orkiestrze za wspólne uwielbianie Bożego Dziecięcia.
5. Już dziś zapraszamy na Koncert Noworoczny 14 stycznia o godz. 14.00
6. Zapraszamy wszystkich członków Grup Parafialnych, Radnych parafialnych i Rejonowych na wspólny opłatek w niedzielę 14 stycznia.
7. Zapraszamy dzieci do lat 6 na Konkurs Kolęd. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 6 stycznia.
8. Polecamy bogatą świąteczną prasę katolicką:
 Skibowy Kamień z fotograficzną kroniką wydarzeń w parafii
9. Po Mszy św. podejdźmy z dziećmi do szopki na chwilę adoracji Dzieciątka Bożego.

Jutro o 13.00 pogrzeb śp. Józefa Wójcika ze Szczepieńca. Zmarł także Mariusz Malarz lat 34 z Zadziela. Jego Pogrzeb za tydzień we wtorek w Stobiernej koło Rzeszowa. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…