ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 30.12.2018 R


ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 30.12.2018 R.
1. Dzisiaj Świętej Rodzinie Jezusa, Maryi i Józefa polecamy wszystkie małżeństwa i rodziny naszej parafii w szczególności przeżywające jubileusze małżeńskie.
2. Jutro na zakończenie Starego Roku śpiewamy dziękczynne Te Deum, a także wyrażamy nasze przeproszenie. O 16.00 Msza św. połączona z dziękczynnymi Nieszporami.
3. We wtorek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte jak w niedzielę. Składka w tym dniu zwana Cathedraticum przeznaczona jest na cele diecezjalne.
4. Na rozpoczęcie Nowego Roku kalendarzowego – przed każdą Mszą św. śpiewamy Hymn do Ducha Świętego celem uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w Nowym Roku. Do praktyki tej przywiązany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. W I czwartek o 16.00 Godzina Święta o jej poprowadzenie prosimy Odnowę w Duchu Świętym.
6. W I piątek Msza św. o Sercu Pana Jezusa o 6.30 oraz o 15.30 dla dzieci i o 17.00. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00.
7. W niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy.
8. Caritas rozprowadzać będzie do poświęcenia te symbole królewskich darów.
9. Niech na naszych drzwiach pojawi się tradycyjny napis wykonany poświęconą kredą, który wiążemy z imionami Trzech Mędrców. Powstanie napisu jest przede wszystkim nawiązaniem do pierwszych liter łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi).
10. Na Mszy św. o 9.00 uroczyste dziękczynienie Kolędników Misyjnych. Gratulujemy Kolędnikom Misyjnym ich zapału. Zapraszamy chętnych jeszcze na Wieś Południową, Łęgi Zachodnie, Łęgi koło Stacji, Zadziele.
11. W Trzech Króli tradycyjnie ofiarami wspieramy Misje św.
12. Składka budowlana Musi być przesunięta na 14 stycznia za dwa tygodnie na spłatę oświetlenia koło kościoła.
13. 6 stycznia o 14.00 Konkurs Kolęd dla najmłodszych. Zgłoszenia dzieci można dokonać do 1 stycznia.
14. Po Mszy św. zapraszamy najmłodszych do adoracji Dzieciątka Bożego w żłóbku
15. Mieszkańcom Podgórza dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Pawłowski Grzegorz i Marta; Siciarz Józef i Janina; Dutka Stanisław i Dorota; Siciarz Mirosław Maria; Siciarz Piotr i Marta. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00
16. Polecamy bogatą świąteczną prasę katolicką.