UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021 R.


UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021 R.

1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – równocześnie dni wizytacji kanonicznej naszej parafii. Otaczamy naszą modlitwą Ks. Bpa Artura Ważnego. Po Mszach św. spotkania z grupami parafialnymi według ustalonego porządku.
2. W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one codziennie po Mszy św. popołudniowej a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 15.00
3. Od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy św. dodatkowej o godzinie 14.00. Z racji tego, że na godzinę 14.00 przychodziło dużo więcej osób niż na godzinę 16.00, przenosimy Mszę św. popołudniową w niedzielę na godzinę 15.00. Przypominamy również, że Msza św. popołudniowa w sobotę w naszej parafii, jest już Mszą niedzielną.
4. Wczoraj odbyły się święcenia kapłańskie w naszej diecezji. Dziękujemy Dobremu Bogu za dar 14 nowych księży i módlmy się o ich święte kapłaństwo. Również wczoraj Sakrament Bierzmowania przyjęło 29 osób z naszej parafii. Niech Duch Święty umacnia ich w dawaniu świadectwa o Panu Bogu w dorosłym życiu.
5. W czwartek – 3 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz I czwartek. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 z procesją do czterech ołtarzy oraz po południu o 14.30 Nieszpory, Procesja Eucharystyczna, a po niej Msza św. Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne. Na procesję serdecznie zapraszamy dzieci I Komunijne, dzieci sypiące kwiatki, chłopców z dzwonkami, LSO, DSM, orkiestrę, niosących feretrony, sztandary i baldachim. OSP prosimy o zabezpieczenie trasy.
6. Procesje Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała po Mszy o 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00 i o 14.30.
7. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Spowiedź w środę od godziny 16.00, w piątek od 15.30 do 16.30 i od 17.15 do 18.00 oraz jak zawsze pół godziny przed każdą Mszą św. Msze św. w I piątek o 6.30, 16.30 i 18.00, a w I sobotę o 7.00 i 18.00. O poprowadzenie różańca wynagradzającego w I sobotę o 6.30 prosimy Młodzież, która wczoraj przyjęła Sakrament Bierzmowania.
8. W I sobotę od godzinie 9.00 udamy się z wizytą do chorych. Tych, których odwiedziliśmy w maju, nie trzeba więcej zapisywać. Prosimy tylko o zapisy tych, u których nie byliśmy. Zapisy do czwartku w zakrystii lub kancelarii.
9. W sobotę o godzinie 16.00 zapraszamy na Mszę św. przy kapliczce na Podgórzu u pani Jadwigi Siciarz.
10. W przyszła niedzielę na Mszę św. o godzinie 11.00 zapraszamy Dzieci klas IV na ich Mszę w I rocznicę przyjęcia Komunii św. Prosimy, by dzieci skorzystały ze spowiedzi I piątkowej.
11. Również w przyszłą niedzielę będzie jeszcze możliwość złożenia podpisów i wsparcia Stowarzyszenia dla Męciny.
12. Rodzicom i Młodzieży bierzmowanej dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę za które odnowiliśmy lichtarze ołtarzowe i kadzielnicę. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny ze Szczepieńca. Państwo: Joanna i Wojciech Wiewióra, Iwona i Grzegorz Smoleń, Monika i Grzegorz Tobiasz, Wanda Dudzik i Marek Tobiasz. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
13. Spotkania:
Odnowa w Duchu Świętym – wtorek o godzinie 19.00
Rodzice i wyjeżdżający na oazę w Bieszczady – w piątek po Mszy św. o 18.00.
Grupa Młodzieżowa – piątek o godzinie 20.00
Lektorzy – w sobotę o 8.00
14. We wtorek Pan powołał do wieczności śp. Stanisławę Piś, mamę naszego śp. ks. proboszcza Antoniego. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach żałobnych. Powierzmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…