V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 V 2019 r.


V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 V 2019 r.
Świecenia Diakonatu przyjął Artur Zygmunt
1. Dziś w parafii uroczystość I Komunii św. Zapraszamy całą parafię do uczczenia Jezusa Eucharystycznego i do modlitwy w intencji dzieci i ich rodzin.
2. Rodzicom dzieci Komunijnych oraz dzieci z Rocznicy I Komunii św. dziękujemy za dar ołtarza. Posłuży on na renowacji mebli w prezbiterium kościoła
3. W Białym Tygodniu codziennie nabożeństwo majowe i Msza św. z udziałem dzieci I komunijnych o godzinie 17.30. W poniedziałek pielgrzymka dzieci do Kalwarii i Wadowic. Zapraszamy, aby przeżywać w tych dniach rocznicę swojej Komunii św.
4. W dniu wczorajszym święcenia diakonatu przyjęło 19 alumnów (w tym 10 w kościele w Krużlowej) wśród nich nasz parafianin diakon Artur Zygmunt. Prosimy o wspieranie nowych diakonów naszą modlitwą.
5. Koncert w 99. Rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II w najbliższą niedzielę o 17.00 w Bazylice Limanowskiej w wykonaniu artystów światowej sławy.
6. Codzienne Nabożeństwa Majowe o 17.30 a w święta o 15.30
7. Z objawień Fatimskich świat dowiaduje się o swoim ocaleniu. Niech chwała Boża i wdzięczność dla Matki Najświętszej wyraża się w naszej modlitwie. Chętnie także gromadźmy się przy kapliczkach. Starajmy się najpierw przyjąć Komunię w kościele.
8. W środę o 19.00 Msza św. przy kapliczce na Zakrętku.
9. Za tydzień zapraszamy dzieci na Mszę św. o 9.00
10. Spotkanie synodalne w czwartek po Mszy wieczornej Zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup parafialnych. Kolejny etap Synody jest poświęcony życiu parafii. Liczymy na ciekawe głosy.
11. Spotkania: Młodzież w piątek godz. 19.00
• Chór w czwartek po Mszy wieczornej.
• Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Fecko Krzysztof i Grażyna; Pawlik Grzegorz i Iwona; Pawłowski Józef i Krystyna; Pawłowski Karol i Katarzyna; Zygmunt Iwona. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00
12. W liturgii tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w środę – Św. Ritę;
• w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych jest to dzień modlitwy za Kościół w Chinach.;
• w piątek – Świętych Filipa i Jakuba Apostołów, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św.
13. Ks. Biskup dziś o 12.00 ogłasza Sanktuarium Świętej Rity w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.
14. 8 czerwca odbędzie się przy naszej parafii Okręgowe Spotkanie Młodzieży dla trzech dekanatów: Limanowa, Tymbark, Ujanowice. Będzie ono miało tytuł: Spotkałem Boga o sercu otwartym. Zapraszamy młodzież. Zapraszamy także do pomocy w organizacji. Można również ufundować nagrody. Wszystkie informacje u ks. Krzysztofa.
15. Zauważmy prasę katolicką:
16. „Skibowy Kamień”, „Gość Niedzielny” „Niedzielę” „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra”
17. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Stanisław Wójs lat 87 ze Wsi Południowej, a także długoletnia pielęgniarka naszego Ośrodka Zdrowia Irena Ciuła (zamieszkała w Pisarzowej). Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…