V NIEDZIELA WIELKANOCNA 29 IV 2018 r.


V NIEDZIELA WIELKANOCNA 29 IV 2018 r.
W sobotę w Krakowie beatyfikacja Polki Hanny Chrzanowskiej jest świętem środowiska służby zdrowia, zwłaszcza pielęgniarek i położnych oraz ludzi chorych i cierpiących, którym Służebnica Boża poświęciła swoje życie.
1. Od ostatniego kwietnia, czyli od poniedziałku zapraszamy na codzienne Nabożeństwa Majowe.
2. Z objawień Fatimskich świat dowiaduje się o swoim ocaleniu. Niech chwała Boża i wdzięczność dla Matki Najświętszej wyraża się w naszej modlitwie. Chętnie także gromadźmy się przy kapliczkach. Starajmy się najpierw przyjąć Komunię w kościele. Nie tylko zachęcajmy młodych, ale chciejmy przychodzić wspólnie codziennie. Nabożeństwa Majowe codziennie o 17.30 a w święta o 15.30
3. Rocznica I Komunii św. 13 maja o 11.00; I Komunia św. 20 maja o 11.00
4. Spotkanie dzieci komunijnych i rodziców we wtorek o 16.00.
5. We wtorek 1 maja Odpust w Starej Wsi ku czci św. Józefa Robotnika, suma o 11.00
6. W czwartek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Msze św. w kościele o 7.00 , 9.00, o 14.00 ślubna i o 16.00. Ponadto o 11.00 na Górach przy kaplicy Łukasików.
7. Jest to święto patronalne Szkoły Podstawowej nr 2, im. Konstytucji 3-Maja. Uroczysta Msza św. w intencji społeczności szkolnej o 9.00. Odpust w Siekierczynie, suma o 11.00.
8. Spowiedź św. przed I piątkiem w czwartek przed każdą Mszą św.
9. W I piątek Msze św. o Sercu Pana Jezusa o 6.30; i o 18.00. Od 16.30 Spowiedź św., Nabożeństwo Majowe o 17.30.
10. W piątek wspomnienie Św. Floriana patrona strażaków.
11. Msza św. w intencji naszych Strażaków w sobotę o 18.00.
12. W I sobotę Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.00; pól godziny wcześniej Różaniec wynagradzający niech poprowadzi kl. VI.
13. Przyjmijmy Komunie św. wynagradzającą w piątek Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Sercu Maryi.
14. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godziny 8.30
15. W Sobotę o 16.00 Msza św. przy kapliczce na Rolnej.
16. W niedziele msza św. o 14.00 na Górach koło Olchawów int. śp. Barbary Olchawa
17. Za tydzień zapraszamy dzieci na Mszę św. o 9.00
18. Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej;
 Chór w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 Grupa Młodzieżowa w sobotę o 17.30.
19. Za tydzień składka budowlana. Chcemy podzielić się z parafianami planami na rok obecny. Są one ambitne. Dlatego prosimy o włączenie się wszystkich rodzin w ich realizację podobnie jak było to w czasie budowy otoczenia wokół kościoła. Skarbem parafii są specjaliści, których mamy i podejmują się wiedzą swoją usłużyć. Chcemy w tych dniach zakupić elementy do wykonania oświetlenia wokół kościoła. Wkrótce rozpocznie się też ich montaż. Ponadto chcemy zakupić elementy do budowy ogrodzenia cmentarza od strony zachodniej. Jesteśmy wdzięczni lektorom za kolejne prace przy upiększaniu otoczenia naszego kościoła i są wykonywane prace murarskie w Sali dla młodzieży w budynku gospodarczym. Z uwagi na ochronę parkingu przed zniszczeniem rajdowców chcemy uzupełnić monitoring. (mamy jeszcze 10 tys. do wypłacenia). W czasie prac na cmentarzu, specjaliści odstąpili od przycinania największego drzewa z uwagi na częściowo zbutwiałe konara. Trudno jest wyjść na konary, tak, by po kawałku je ścinać i bezpiecznie na łańcuchach opuszczać. Aż do czasu uporządkowania drzewostanu prosimy, aby nie odnawiać i nie budować nowych grobowców w strefie pod drzewami. Jeśli ktoś miałby pomysł jak sobie poradzić z tym problemem bardzo prosimy o podpowiedź i pomoc. Jesteśmy wdzięczni za dotychczasowe zaangażowanie i bardzo prosimy o wszystkich o udział w tak ważnych i potrzebnych pracach przy naszej parafii.
20. Dziękujemy panu Mieczysławowi Janczykowi za ufundowanie nowych flag do masztów przy kościele.
21. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Jabłoński Józef, Agata, Jabłoński Bogdan, Ewa; Jabłoński Tomasz, Smoleń Sylwester, Anna, Gawlik Damian, Monika. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
22. W gablocie przeczytamy zaproszenia na wyjazd na pielgrzymki do sanktuariów.
23. Inspekcja Weterynaryjna informuje w związku z bardzo szybko rozprzestrzeniającą się chorobą zakaźną jaką jest „afrykański pomór świń”, że od 23 kwietnia są realizowane kontrole w gospodarstwach i wzywa do spełniania zasad bioasekuracji w gospodarstwach; identyfikacji i rejestracji trzody chlewnej. Obszerne informacje o unikaniu zagrożeń co do tej choroby znajdziemy w gablocie.
24. Zauważmy prasę katolicką: Gość Niedzielny: relacja z rozpoczęcia Synodu, o nowej polskiej Błogosławionej; Mały Gość Niedzielny z niespodzianką na Dzień Matki
 „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra” „Skibowy Kamień”,