V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 IV 2019 r.


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 IV 2019 r.
1. Ojcu Dobromiłowi dziękujemy za poprowadzenie naszych rekolekcji i życzymy Bożej pomocy do dalszego posługiwania.
2. Cieszymy się tymi, którzy skorzystali z zaproszenia do uczestnictwa w rekolekcjach i spowiedzi. Dziękujemy tym rodzicom, którzy pomogli dzieciom i młodzieży skorzystać ze spowiedzi wczorajszej.
3. W tym tygodniu codzienna spowiedź w dekanacie. Np. w czwartek w limanowej, w sobotę w Przyszowej. Informujmy tych, którzy będą przyjeżdżać do domów i chcieliby jeszcze skorzystać z sakramentów św.
4. Dziś w czasie Gorzkich Żali złożymy dar wdzięczności za głoszone nauki rekolekcyjne.
5. Za tydzień Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczynająca Wielki Tydzień. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 11.00. Potem tradycyjny Konkurs Palm. Chętnych zapraszamy do ufundowania nagród.
6. W poniedziałek trzech chłopców przyjęło błogosławieństwo do posługi lektora: Tomasz Jabłoński, Maciej Lachor i Rafał Plata. Gratulujemy im i rodzicom. Życzymy też wytrwałości w pełnieniu posługi.
7. W niedzielę palmową złożymy ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
8. Za tydzień w czasie Gorzkich Żali będziemy mogli złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu
9. Męka Pańska w wykonaniu młodzieży z naszej parafii będzie w sobotę o godzinie 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Jest to scenariusz nowatorski – w odniesieniu do współczesnego życia.
10. W dalszym ciągu rozprowadzane są baranki i paschaliki wielkanocnie.
11. Bóg zapłać za jałmużnę postną składaną do skarbonki św. Antoniego.
12. Mieszkańcom Miczaków Górnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Sromek Stanisław i Maria; Krzak Adam i Monika; Jabłoński Józef i Renata; Piotrowski Stanisław i Anna; Tyszkowski Zbigniew i Halina; Tyszkowska Krystyna. Prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę i poniedziałek o 9.00. Cieszymy się, że rodzice młodzieży bierzmowanej zgodzili się podjąć prace porządkowe przy kościele przed niedługim bierzmowaniem. O tę posługę prosimy w sobotę przed południem od godz. 9.00. Prosimy o przyniesienie narzędzi do porządkowania otoczenia obu kościołów. Przydadzą się grabki, miotły łopaty.
13. Spotkania: – Próbna spowiedź dla dzieci komunijnych w środę o 17.00
• Spotkanie formacyjne dla wszystkich rodziców kandydatów do Bierzmowania (z kl. VIII i III Gimnazjum) oraz rodziców dzieci komunijnych na Mszy św. w czwartek o 18.00.
14. W piątek Msza św. wieczorna o godzinie 17.00, a po niej o 17.30 Parafialna Droga Krzyżowa. Włączmy się wszyscy i dzieci i młodzież i dorośli w to rozważanie męki naszego Pana. Naszych strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy.
15. W tym roku udamy się na Zakrętek do Krzyża Jubileuszu naszej diecezji. Krzyż poniosą: 1. Kapłani i ministranci, 2. Młodzież, Grupa Teatralna, Lektorzy 3. Siostry zakonne, Schola i wszystkie dzieci 4. Akcja Katolicka i Redakcja ” Skibowego Kamienia”, 5.Caritas, 6. Odnowa w Duchu Świętym i Szafarze Eucharystii, 7. Róże Różańcowe Kobiet i wszystkie matki, 8. Róże Różańcowe Mężczyzn i wszyscy ojcowie, 9. Rada Duszpasterska, rejonowi i samorządowcy, 10.Mieszkańcy Zakrętka, 11. Wszyscy Nauczyciele, 12. Służba Zdrowia, 13. KGW i Chór, 14. Strażacy i Orkiestra.
16. Dziękujemy piekarniom Gawlików i Piwowarów za ofiarowane pieczywo.
17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.:
• w „Gościu Niedzielnym”: doskonała ekranizacja o drodze życia św. Ignacego Loyoli: żołnierz, grzesznik i święty. Płyta jest gratisowym dodatkiem
• Polecamy też Niedzielę, Mały Gość Niedzielny, Promyczek i Mały Promyczek Dobra, Miłujcie się…
18. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych będzie w Limanowej tydzień po Wielkanocy od 26 do 28 kwietnia br. w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Kurs rozpocznie się w piątek o godz. 17.00, a zakończy się w niedzielę ok. godz. 12.00. Zapisy są możliwe telefonicznie pod numerem 18 337 22 64 lub w kancelarii parafialnej.
19. Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza serdecznie młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową, w ramach XXXIV Światowego Dnia Młodzieży. Zapisy u ks. Krzysztofa.
20. Zmarła + Zofia Krzak z Podgórza lat 89. Jej pogrzeb będzie we wtorek o 14.00. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.