VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 V 2020 r.


100 lecie urodzin Św. JANA PAWŁA II 18.05.1920
DNI KRZYŻOWE- modlitwa o urodzaje i o ustąpienie pandemii

1. Dziś wraz z cała Polska i Kościołem na Świecie dziękujemy Panu Bogu za dar osoby świętego Jana Pawła II.
2. Dziś Nabożeństwo Majowe i Różaniec o 15.30.
3. Uczestniczymy we Mszy św. i nabożeństwach tego tygodnia w naszym obszernym kościele, w którym mieści się 150 osób. Duchowo ubogacamy się świadectwem o świętym papieżu rodaku w medialnym przekazie łącząc się z Rzymem, Wadowicami, Krakowem, Limanową.
4. Równocześnie z dziękczynieniem przeżywamy Dni Krzyżowe z modlitwą błagalną o urodzaje i o ustąpienie pandemii.
5. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy już na godzinę o 17.30. W kościele będzie litania do wszystkich świętych, modlitwa o urodzaje i uświęcenie naszej pracy, suplikacje i nabożeństwo majowe. O 18.00 Msza święta i bezpośrednio po niej Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Równocześnie będzie okazja do spowiedzi świętej.
6. Nabożeństwo będzie transmitowane na Youtobe, niemniej zapraszamy do uczestnictwa w naszym dużym kościele, gdzie zachowujemy oczywiste środki ostrożności. Kończymy dziś transmisje na Facebooku.
7. Dziękujemy za korzystanie z maseczek. Prosimy o wykorzystywanie przygotowanych miejsc przed ławkami.
8. Komunię św. przyjmujemy na stojąco zachowując odstęp między sobą. Najpierw podchodzą ci, którzy chcą przyjąć Komunię św. na rękę.
9. W naszą modlitwę włączamy wszystkie intencje parafian. Pamiętamy o dzieciach komunijnych i kandydatach do bierzmowania, o społeczności szkolnej.
10. Od czwartku znów rozpoczynamy od Mszy św. o 18.00, potem Nabożeństwo Majowe o 18.30, adoracja, spowiedź święta i Komunia Wielkanocna. Różaniec będzie o godzinę wcześniej, czyli o 19.30.
11. Dziękujemy pani Stanisławie Oleksy za pracowicie przygotowane róże papieskie. Podziwiamy artystyczne rękodzieło. Róże te dedykowane są ojcu świętemu i misjonarzom. Ofiarami składanymi przy okazji nabywania róż wspieramy misje ks. Pawła.
12. W codziennej modlitwie polecamy naszych diakonów Pawła i Artura, którzy za dwa tygodnie przyjmą świecenia kapłańskie. Prymicje będą w ostatnią niedzielą maja oraz 14 czerwca.
13. Już dziś zapraszamy do przygotowania parafii na prymicje 31 maja. Chcemy udekorować drogę przejazdu. Prosimy także parafian o udział w tej radości wyrażonej także przez ustrojenie drogi. Dysponujemy palikami. Prosimy naszych strażaków i młodzież starszą o pomoc przy wbijaniu palików. Prosimy też o pomoc w przygotowaniu gałązek zielonych do dekoracji. Jeśli ktoś prowadzi ścinkę iglaków i może użyczyć gałązek, bardzo będziemy wdzięczni. Dalsze informacje podamy za tydzień.
14. W tym tygodniu w liturgii:
 W poniedziałek – Św. Stanisława Papczyńskiego
 w niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie
15. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Smęda Józef i Maria; Smęda Rafał i Renata; Lachor Marek i Maria; Lachor Roman i Danuta; Mrożek Ryszard i Ewa. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
16. Zauważmy prasę katolicką z artykułami o św. Janie Pawle II i Prymasie Wyszyńskim.
„Gość Niedzielny” „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra”, „Mały Gość Niedzielny” z komiksem o Prymasie Wyszyńskim
17. Na listach zaznaczmy obecność na Mszy św. w przyszłą niedzielę. Dodatkowa Msza św. o 14.00