VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022


1. Dziś na Mszy św. o godzinie 11.00 rocznica I Komunii świętej dla Dzieci klas IV.
2. Z okazji Dnia Matki, na wszystkich Mszach św. możemy nabyć ręcznie wykonane kwiat-ki zrobione przez nasze Seniorki. Prosimy o ofiarę 10 złotych, która zostanie przeznaczo-na na pomoc potrzebującym.
3. Dzieciom I Komunijnym i Rodzicom dziękujemy za ofiary na rzecz misji w kwocie 3010 zł.
4. W tym tygodniu przeżywamy Kwartalne dni modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe: W poniedziałek, wtorek i środę, o 17.30 udamy się w procesji błagalnej o urodzaje, oraz o Boże błogosławieństwo w życiu i pracy naszych rodzin do następujących kapliczek:
Poniedziałek – koło Państwa Cieślików
Wtorek – koło Państwa Lupów
Środa – koło Państwa Dudczyków
Po procesji Msza św. Zapraszamy całą parafię, bo każdy potrzebuje chleba do życia. Za-praszamy Służbę Liturgiczną, DSM, Dzieci I Komunijne, niosących sztandary i feretrony. Bardzo prosimy Strażaków o zabezpieczenie trasy.
5. Rodzinom z Podlesia dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Agnieszka i Adam Świerczek, Helena i Stanisław Janusz, Aneta i Rafał Marcisz, Krystyna i Stanisław Galica, Agata i Marek Galica, pani Zofia Świerczek. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
6. Prosimy o wpłaty 800 złotych na oazę parafialną do 5 czerwca. Przypominamy, że oaza jest w terminie 26 czerwca – 1 lipca w Międzybrodziu Bialskim. Są jeszcze 3 wolne miej-sca.
7. Wyjazd na pielgrzymkę na Lazurowe Wybrzeże w nocy z niedzieli na poniedziałek 23 maja o godzinie wpół do pierwszej w nocy z parkingu obok kościoła.
8. Już dziś zapowiadamy, że Msza św. na cmentarzu będzie w tym roku w niedzielę 3 lipca o godzinie 15.00.
9. Powoli zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
Już dziś chcemy podać tytuły poszczególnych ołtarzy:
I – „To czyńcie na moją pamiątkę” – przygotowuje Akcja Katolicka
II – „Wy dajcie im jeść” – przygotowuje OSP
III – „Opowiadajcie, co was spotkało” – przygotowuje SP nr 1
IV – „Bądźcie jednym ciałem” – przygotowuje Młodzież
10. Spotkania: Wtorek – po Mszy wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
Wtorek – o godzinie 16.00 – Aspiranci
Sobota – o godzinie 10.00 – Schola
11. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Józef Janas. Powierzmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…