VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 V 2019 r.


VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 V 2019 r.
Dziś Dzień Matki
1. Modlitwą obejmujemy dziś wszystkie nasze Mamy.
2. W sobotę 20 diakonów otrzymało święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
3. O 15.30 Nabożeństwo Majowe, w tygodniu codziennie o 17.30
4. W tym tygodniu Dni Krzyżowe: W poniedziałek, wtorek i środę, o 17.30 udamy się w procesji błagalnej o urodzaje, a także o Boże błogosławieństwo w życiu i pracy naszych rodzin do następujących kapliczek:
Poniedziałek – koło Państwa Cieślików
Wtorek – koło Państwa Lupów
Środa – koło Państwa Dudczyków
5. Po procesji Msza św. Zapraszamy całą parafię, bo każdy potrzebuje chleba do życia.
Zapraszamy Służbę Liturgiczną, DSM, niosących sztandary i feretrony. W sposób specjalny zapraszamy Bierzmowanych, dzieci komunijne i z rocznicy I Komunii św.
6. W piątek zakończenie nabożeństw majowych. Od soboty wieczorna msza św. połączona będzie z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa – po Mszy św.
7. Chorych odwiedzimy w sobotę od 8.30.
8. Za tydzień o 16.00 Msza św. na cmentarzu.
9. Ofiary nasze za tydzień przeznaczamy na prace remontowo-budowlane w parafii.
10. W sobotę 8 czerwca święto młodych w naszej parafii z udziałem młodzieży trzech dekanatów. Zapraszamy także na program całą parafię, o szczegółach będziemy informować. Prosimy naszą młodzież o zaangażowanie, oraz o pomoc dorosłych.
11. 9 czerwca Jubileusz 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich. Po Mszach świętych poświęcenie samochodów.
12. W diecezji od soboty trwa nawiedzenie obrazu i relikwii św. Jana Pawła II pod patronatem Akcji Katolickiej. W naszej parafii gościć będziemy relikwie już w poniedziałek 10 czerwca, w drugi dzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli w święto Matki Kościoła.
13. Odpust w parafii 16 czerwca połączony będzie z jubileuszem 25-lecia naszego Chóru Parafialnego.
14. Uroczystość Bożego Ciała 20 czerwca. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy: Akcję Katolicką, Strażaków, społeczność Szkoły nr 1 i Młodzież.
15. W tym tygodniu w liturgii:
we wtorek – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
w piątek Święto Nawiedzenia NMP
w niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie
16. W tym tygodniu I sobota czerwca. Różaniec wynagradzający o 6.30 niech poprowadzi klasa III a Gimnazjum, o 7.00 Msza św. i Komunia wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
17. Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym w środę po Mszy św. wieczornej;
Chór i Akcja Katolicka w czwartek po Mszy św. wieczornej.
Liturgiczna Służba Ołtarza w sobotę o 9.00; Grupa Młodzieżowa w piątek o 19.00.
Schola w sobotę o 9.00
18. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Orzeł Marek; Włodarczyk Wojciech i Jolanta; Włodarczyk Grzegorz i Agnieszka; Orzeł Jan i Maria; Pociecha Andrzej. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
19. Zauważmy prasę katolicką:
„Skibowy Kamień”, „Gość Niedzielny” – Profanacjach i bluźnierstwach łamiących prawo. O roszczeniach Żydów wobec Polski, jak to widzą kraje zachodnie, a jak Polacy. „Niedzielę”- o autentyczności Grobu Pańskiego; „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra”
20. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Mieczysław Florek lat 70 z Podgórza, jego pogrzeb w niedzielę o 14.00. Zmarł także Ks. Stanisław Chrzan dawny wikariusz w Męcinie od kwietnia 1964 do czerwca 1966. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
21. Pogrzeb ks. Stanisława Chrzana w Bobowej. Wprowadzenie ciała śp. Ks. Stanisława do kościoła pod wezwaniem św. Zofii w Bobowej w poniedziałek (27 maja) o godz. 12.00. Msza święta pogrzebowa w Bobowej we wtorek (28 maja) o godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.