VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 II 2018 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 II 2018 r.
1. Dziś w Bouar ks. Mirosław Gucwa otrzymuje święcenia biskupie. Mówi o tym komunikat.
2. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Chorego. Warto tego dnia pomodlić się za chorych, którzy są wokół nas, i okazać im zwykłą ludzką życzliwość. Matce Bożej z Lourdes zawierzamy wszystkich naszych chorych.
3. Dziękujemy wszystkim prowadzącym adoracje w czwartek i uczestnikom 40-godzinnego nabożeństwa.
4. U początku ferii życzymy odpoczywającym duchowego ubogacenia. Nasi młodzi wyjechali na zimowisko do Ochotnicy Dolnej z ks. Januszem! Część udała się z siostrą Fabianą do Przemyśla. Kolędnicy Misyjni z ks. Krzysztofem odwiedzili Tuchów i Brzesko. (ok 100 osób)
5. Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitwy o Trzeźwość naszego Narodu. W księdze Trzeźwości możemy wpisywać swoje postanowienia na intencję Ojczyzny i uzależnionych od alkoholu i innych używek np. na okres Wielkiego Postu.
6. Dziś o 15.40 Nieszpory. W czwartek Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7. W najbliższą środę Popielec. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem wkroczymy w okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
8. Msze św. w Popielec o godzinie 6.30; 9.00; 11.00 i 17.00. (Na 9.00 zapraszamy szczególnie dzieci). Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele charytatywne w diecezji i w naszej parafii.
9. W piątek Droga Krzyżowa o 15.30 – dla dzieci
Godz. 16.30 – dla wszystkich, o 17.00 Msza św.
Godz. 19.00 – dla gimnazjalistów i młodzieży ponadgimnazjalnej.
Droga Krzyżowa również w niedzielę po prymarii i po sumie. Prosimy przewodników o jej poprowadzenie
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.15, bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św.
10. Bóg zapłać składamy wszystkim parafianom za ofiary złożone przed tygodniem na nową nawierzchnię naszego parkingu. Ofiarowaliśmy 8 tys. zł.
11. Otwiera się nowy dobry rok dla naszej zabytkowej świątyni. Na jej renowację przyznano nam rekordową jak dotąd dotację 440 tys. zł. Nasze podziękowania kierujemy na ręce wiceministra finansów p. Wiesława Janczyka. Aby te środki otrzymać musimy spełnić wiele przewidzianych precyzyjnych warunków. Ta praca przed nami.
12. „KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI” dla narzeczonych będzie w Limanowej tydzień po Wielkanocy. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Ukończenie Kursu jest konieczne do zawarcia związku małżeńskiego. Stara Wieś proponuje „KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI” wielu spotkań. Początek 17 lutego o 18.00
13. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny ze Wsi Północnej: Rysz Kazimierz, Jolanta; Ciuła Sławomir, Elżbieta, Wójcik Andrzej Krystyna, Pałka Dawid, Magdalena, Długosz Grzegorz, Renata i Wójcik Rafał Aleksandra. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
14. Rekolekcje Szkolne będą od 26 do 28 lutego.
15. Próba Chóru w czwartek po Mszy św. wieczornej
16. Polecamy prasę katolicką
 W Gościu Niedzielnym: O nowym ks. Biskupie Mirosławie Gucwa z Pisarzowej! Co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?; o męczennicy z ludu Czango (Rumunia), która zginęła z różańcem w ręku; czekają nas zmiany czy rewolucja? O systemie opieki zdrowotnej mówi minister zdrowia
 W Małym Gościu Niedzielnym: plakat z Kamilem Stochem oraz bezpłatny dodatek – płyta CD, a na niej hity z krążka zespołu Małe TGD
 także Promyczek Dobra i Mały Promyczek
17. Sołtys informuje, że do 16 lutego można odebrać kody i nakazy: środę – Remiza OSP; czwartek – Miczaki, lub u Sołtysa.
18. Ksiądz Biskup prosi o przekazanie 1% naszego podatku na „Caritas” Diecezji Tarnowskiej. Informacje a ulotkach.