VIII NIEDZIELA Zw. Uroczystość Trójcy Św.– 26 V 2018 R.


VIII NIEDZIELA Zw. Uroczystość Trójcy Św.– 26 V 2018 R.

1. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na Nabożeństwa Majowe o 17.30, a w niedzielę o 15.30. Polecajmy wszystkie mamy z okazji wczorajszego Dnia Matki. Polecajmy także nowo wyświęconych wczoraj kapłanów.
2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, suma o 9.00 z procesją do czterech ołtarzy i po południu o godz. 15.30 Nieszpory, procesja Eucharystyczna i Msza św. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Udekorujmy trasę flagami, okna emblematami religijnymi. Prosimy wcześniej zabrać feretrony i chorągwie. Zapraszamy dziewczęta do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci komunijne. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy.
3. W Boże Ciało tradycyjnie ofiarujemy składkę na hospicja i cele charytatywne.
4. W ciągu oktawy zapraszamy na nabożeństwa wieczorne z procesją eucharystyczną na godz. 18.00.
5. W I piątek Msze św. o 6,.30; i 18.00. Spowiedź od godziny 6.00 i po południu od 16.00. Starajmy się skorzystać ze spowiedzi już od 16.00, bo z racji Oktawy będzie jedna popołudniowa Msza św.
6. Przyjmujmy Komunię św. wynagradzająca w I Piątki i I soboty miesiąca.
7. W I sobotę o 6.30 Różaniec wynagradzający niech poprowadzi klasa III A Gimnazjum.
O 7.00 Msza św.
8. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od 8.30.
9. Witamy w parafii naszą rodaczkę S. Genowefę Kudlik ze Zgromadzenia Misyjnego Św. Piotra Klawera. Za tydzień o 11.00 Msza św. dziękczynna w intencji S. Genowefy w 25 rocznicę ślubów zakonnych.
10. Egzamin dla klas VII i II Gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania 7 czerwca. Prosimy także o obecność rodziców tych uczniów.
11. Zakupiliśmy już najważniejsze elementy do budowy oświetlenia wokół kościoła (ponad 30 tysięcy złotych), a także kamerę do monitoringu parkingu (ponad 9 tysięcy zł). Trwają prace remontowe w budynku gospodarczym. Jak dotąd wykonano odwodnienie i starsi lektorzy swoim wysiłkiem podejmują prace remontowe. Podobnie czekamy na zamówione elementy do zachodniego ogrodzenia cmentarza. Dziękujemy panom, którzy chcą się włączyć do tej pracy. Jeśli ktoś miąłby możliwość w dogodnym dla siebie dniu dołączyć, bardzo zapraszamy.
12. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium w Gidlach oraz Leśniowie w dniu 16 czerwca tj. sobota. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy w zakrystii, prosimy przy zapisach podać adres i pesel do ubezpieczenia. Zapisy przyjmujemy do 3 czerwca. Zapraszamy serdecznie
13. Ks. Piotr Witecki dziękuje wszystkim uczestnikom pogrzebu jego mamy.
14. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Smoleń Wiesław i Jolanta, Mysza Krzysztof i Barbara, Sikora Irena, Bukowiec Marek i Edyta, Bednarek Wojciech i Anna, Fecko Piotr i Anna. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
15. Prasa katolicka:
 „Gość Niedzielny” – o mocy Eucharystii; o bezpieczeństwie Polski w Europie
 „Mały Gość Niedzielny” z dedykacją dla fanów piłki nożnej – plakaty piłkarzy
 „Niedziela” z plakatem na Boże Ciało; „Miłujcie się”
 „Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny” dla młodych