XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 VI 2020 R.


 XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 VI 2020 R.

ODPUST ku czci św. Antoniego Padewskiego.

Zawierzenie ponowne całej parafii orędownictwu Świętego Antoniego.

 1. Przeżywamy Odpust ku czci św. Antoniego Padewskiego, patrona naszej parafii. Cieszymy się z obecności i posługi ks. kanonika Stanisława Wojcieszaka z Limanowej, w roku jego jubileuszu kapłaństwa i naszą modlitwa wyrażamy nasze gratulacje i życzenia.
 2. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom uroczystości Bożego Ciała, budującym ołtarze, poszczególnym asystom posługującym przez oktawę Bożego Ciała. Stowarzyszeniom Parafialnym, Orkiestrze, Strażakom, KGW, dzieciom i rodzicom; młodzieży, Szkole JP2; Akcji Katolickiej. Rodzinie Mieczysława Janczyka za ufundowanie nowych flag na maszty. Niech Serce Boże będzie umocnieniem w codziennym życiu.
 3. W ciągu oktawy zapraszamy na nabożeństwa wieczorne z procesją eucharystyczną o godzinie 18.00. Pół godziny wcześniej różaniec o ustanie pandemii i okazja do spowiedzi św.
 4. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo wszystkich dzieci, poświecenie wianków.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na nowo ofiarujemy się Sercu Pana Jezusa. Również w piątek będzie procesja wieczorem.
 6. W sobotę uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. (Jest to 32 rocznica śmierci ks. profesora Władysława Smolenia).
 7. Uroczystość I Komunii św. w przyszłą niedzielę o 14.00.
 8. Spowiedź dzieci komunijnych i rodzin w sobotę od godziny 9.00.
 9. Próba przed Bierzmowaniem w sobotę o 15.00.
 10. Bierzmowanie w środę 24 czerwca o 15.30. Niech udział w oktawie Bożego Ciała, korzystanie ze spowiedzi świętej będzie przygotowaniem dla kandydatów i ich rodzin.
 11. Dziś zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JP2 w Tarnowie. Puszka jest wyłożona pod chórem.
 12. Bóg zapłać piekarniom rodziny Piwowarów i Gawlików za świąteczne pieczywo.
 13. Dziś po Mszy św. (7.00 i 9.00) p. Stanisława Oleksy udostępnia rękodzieło róż na rzecz misji. Dziękujemy za wykonane własnoręcznie róże.
 14. Msza św. przy kaplicy na Podgórzu koło p. Jadwigi Siciarz w piątek o 16.30. Odprawi ks. Prymicjant
 15. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Świerczek Stanisław i Aleksandra; Pietrzak Dawid i Ewelina; Ubik Adam i Monika; Dutka Leszek i Lidia; Wójcik Adam i Danuta. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
 16. Przypominamy, że 12 czerwca spotkanie w sprawie kursów językowych. Szczegóły w gablocie.
 17. Prasa katolicka:
 • „Gość Niedzielny”: O realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie; o projektantce mody, która została zakonnicą;   „Mały Gość Niedzielny”: jak spędzić fantastyczne wakacje w Polsce i w dodatku wakacyjnym kilkadziesiąt żartów; „Promyczek Dobra” 

Komunikat z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny

Drodzy Diecezjanie!

Już po raz kolejny, w trzecią niedzielę czerwca, będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Jak zawsze jest ono dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, przeżywające swoją codzienność podążając drogą świętości. Jest to także jedna z wielu okazji odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcam, abyście uczynili to w swoich parafiach pod przewodnictwem waszych duszpasterzy.

Zapraszam Was także do duchowej łączności z centralnymi obchodami tego święta w Starym Sączu, w niedzielę 21 czerwca. Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego i będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN oraz poprzez stronę internetową parafii.

Godne i głębokie przeżycie tego dnia zawierzamy wstawiennictwu św. Kingi i św. Jana Pawła II, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy   † Andrzej Jeż  BISKUP TARNOWSKI

 

 

 

Komunikat

z okazji

Diecezjalnego Święta Rodziny

Drodzy Diecezjanie!

Już po raz kolejny, w trzecią niedzielę czerwca, będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Jak zawsze jest ono dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, przeżywające swoją codzienność podążając drogą świętości. Jest to także jedna z wielu okazji odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcam, abyście uczynili to w swoich parafiach pod przewodnictwem waszych duszpasterzy.

Zapraszam Was także do duchowej łączności z centralnymi obchodami tego święta w Starym Sączu, w niedzielę 21 czerwca. Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego i będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN oraz poprzez stronę internetową parafii.

Godne i głębokie przeżycie tego dnia zawierzamy wstawiennictwu św. Kingi i św. Jana Pawła II, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI