XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 VI 2018 R.


XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 VI 2018 R.

1. ZAPRASZAMY: Codziennie o 18.00 Msza św. i Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
2. Dziś Diecezjalne Święto Rodzin. Msza św. w intencji Rodzin o 11.00 przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Po południu Festyn Rodzinny.
3. W naszej parafii o 11.00 Msza św. na Cmentarzu
4. Dziękujemy panom, którzy wzięli udział w budowie ogrodzenia na cmentarzu w ciągu kilku dni a zwłaszcza przez dwie soboty. Panu Edwardowi Krzyżakowi za pokierowanie pracami i wszystkim panom. Wójtowicz Wiesław, Siciarz Czesław;, Krzyżak Eugeniusz; Golanka Tadeusz, i Mirosław, Szczecina Józef i Adam, Pajor Tadeusz, Orzeł Janusz, Lupa Jan, Malarz Adam, Leśniak Mirosław, Marcin i Krzysztof, Orczykowski Leon, Staszak Wiesław, Siciarz Ryszard i Rafał Dudzik Zbigniew. Wszystkim od całej parafii dziękujemy. Bóg zapłać! Dziś z racji Mszy na cmentarzu składamy dar na zakup elementów.
5. Dziękujemy wszystkim asystom, a także Chórowi Parafialnemu i Orkiestrze OSP za posługę w czasie ostatnich uroczystości odpustowych i jubileuszowych..
6. W najbliższą niedzielę słowo Boże głosić będzie ks. Stanisław misjonarz w Czadzie. Będzie to okazją, Nasze ofiary w przyszłą niedzielę chciejmy ofiarować na misje za jego pośrednictwem. Bóg zapłać za misyjny dar dla dzieci afrykańskich na Nabożeństwie Fatimskim.
7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów przed nowym sezonem. Po raz kolejny zapraszamy wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Jest to także uczynek miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach z pomocą pojazdów. Nasz dar przekazujemy naszym misjonarzom.
8. Dziś o 15.40 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o 16.00 Msza św.
9. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego i równocześnie przed I piątkiem lipca będzie dla dzieci już w środę od 17.30, dla Gimnazjum i starszych w czwartek od 17.00. Wiemy, że obecność dzieci zależna jest od pomocy rodziców. Bardzo rodziców prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła.
10. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, Grono Pedagogiczne a także rodziców.
11. Młodzież ponadgimnazjalną zapraszamy na zakończenie roku szkolnego już w czwartek o godz. 18.00.
12. W przyszła niedzielę ks. Prymicjant Stanisław Łukasik odprawi o 14.00 Mszę św. na Górach przy kaplicy Łukasików
13. Spotkania:
 Zespół Synodalny w niedziele za tydzień po Mszy św.
 Zapraszamy chłopców, po I Komunii św., którzy chcieliby zostać ministrantami w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 Odnowa w Duchu Św. w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
 Chór w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 W czwartek Liturgiczna Służba Ołtarza – równocześnie błogosławieństwo nowych lektorów na Mszy św. o 18.00
14. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 W czwartek – św. Alojzego
 W niedzielę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, o 11.00 Odpust w Siekierczynie Dolnej, parafia Kanina.
15. 2 lipca zapraszamy nauczycieli na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.
16. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Krzyżak Stanisław i Agnieszka; Siciarz Andrzej i Maria; Siciarz Wiesław i Agata; Leśnik Stanisław i Maria; Siciarz Czesław i Stanisława; Woźniak Grzegorz i Joanna. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00
17. Program Odpustu Tuchowskiego znajdziemy w Gablocie
18. Prasa katolicka:
 „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Miłujcie się”; „Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny”
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Piotrowski z Bukowca lat 62 i Genowefa Jabłońska ze Wsi Południowej lat 84. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….