XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022


1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Polecamy Dobremu Bogu wszyst-kie Rodziny naszej parafii i diecezji. Dziś Słowo Boże do nas głosi ks. Stanisław Worwa, a składką wspieramy Jego misyjną posługę w Czadzie.
2. We wtorek na Mszy św. o godzinie 18.00 Odnowa w Duchu Świętym naszej parafii będzie przeży-wać 15 rocznicę swojego powstania. Liturgii Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Artur Ważny.
3. W środę po Mszy św. o godzinie 18.00 odbędzie się wręczenie upominków i nagród za konkurs Krzyże i Kapliczki Przydrożne Naszej Parafii.
4. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – oraz zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msze św. o 6.30 i 18.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 błogosławieństwo dzieci oraz wian-ków i tradycyjne cukierki. Po błogosławieństwie tradycyjna adoracja do godziny 21.00. O godzinie 16.00 dodatkowa Msza św. dla Dzieci z Przedszkola Montessori na zakończenie roku szkolnego. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży od godziny 17.00.
5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłań-skiego. Msze św. o godzinie 6.30, 8.00 – na zakończenie roku szkolnego i 18.00 z procesją dookoła kościoła. W tym dniu nie ma postu od mięsa.
6. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna Uroczystości Odpustowej, Dnia Fatimskiego i Liturgii Bożego Ciała, a szczególnie: siostrze Racheli, Dzieciom I Komunijnym i Rocznicowym, Dziewczynkom sypiącym kwiatki, Chłopcom z dzwonkami, LSO, DSM, Scholi z siostrą Iwoną, Orkiestrze z panem Organistą, Osobom niosącym feretrony, sztandary i baldachim oraz OSP. Gorące podziękowania dla Akcji Katolickiej, OSP, Rodzinie Szkoły nr 1 i Młodzieży z ks. Michałem za przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy Osobom, które zatroszczyły się o piękno zie-leni wokół kościoła. Dziękujemy również rodzinom państwa Lupa, Gawlik, Piwowar i Smoleń.
8. Procesje Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała z litanią do NSPJ po Mszy o 18.00, a w tą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00 i o 14.30.
9. W przyszłą niedzielę – I niedzielę wakacji tradycyjne poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.
10. Również w przyszła niedzielę o godzinie 10.15 wyjazd Dzieci i Młodzieży na oazę parafialną.
11. Rodzinom z Paszkowca dziękujemy za ich dyżur i troskę o czystość i piękno naszej świątyni. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Maria i Ludwik Dudzik, Karoli-na i Marcin Dudzik, Wioletta i Andrzej Gawlik, Anna i Krzysztof Król, Ewa i Antoni Szczecina, Barbara i Józef Szczecina, Edyta i Paweł Rapacz, Dominika i Stanisław Lupa, Regina i Jacek Ja-błońscy, Jolanta i Maria Smoleń, pani Ewelina Nieć, pan Jan Król. Prosimy więcej osób, aby po-sprzątać również kaplicę cmentarną przed Mszą 3 lipca. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
12. Spotkania: Wtorek – po Mszy wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
Sobota – o godzinie 10.00 – Schola