XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 VI 2020 r.


XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 VI 2020 R.

NIEDZIELA SZCZEGÓLNEJ MODLITWY ZA OJCZYZNĘ

 1. Dziś przeżywamy Prymicje O. Pawła Orła redemptorysty. Polecajmy go w naszych modlitwach, prośmy też o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 2. Po Mszy św. o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dziś o 14.00 Msza św. przy kaplicy Łukasików.
 4. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek do Bożego Miłosierdzia.
 5. W tym tygodniu ks. Biskup udzielił bierzmowania 33 uczniom klas ósmych. Natomiast 35 dzieci przyjęło I Komunię św. Polecajmy ich wszystkich i rodziców Bożej Opatrzności prosząc o moc Ducha Świętego na świadectwo życia,. Rodzicom tych dzieci i młodzieży dziękujemy za ufundowanie odnowienia naszego zabytkowego kielicha mszalnego (Był używany przez ks. biskupa w czasie bierzmowania)
 6. Jutro (poniedziałek) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00. Ofiary tego dnia przeznaczone są do dyspozycji Ojca świętego (Świętopietrze).
 7. Spowiedź z racji I czwartku od 17.30.
 8. Po Mszy św. Godzina Święta z Koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą o powołania. Zapraszamy do godzinnego czuwania modlitewnego.
 9. W I piątek Msza św. o Sercu Pana Jezusa i Komunia św. wynagradzająca o 6.30 i 18.00. Od 17.00 okazja do spowiedzi św.
 10. W I sobotę Różaniec wynagradzający o 6.30 niech poprowadzi Caritas, o 7.00 Msza św. o Sercu NMP. Wdzięczni jesteśmy rodzicom, którzy pomagają i zachęcają swoje dzieci, by przyjmować Komunię św. wynagradzającą.
 11. W dalszym ciągu zapraszamy codzienne o 17.30 na Różaniec o ustanie pandemii
  i o zdrowie dla chorych.
 12. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 • W czwartek – święto NMP Tuchowskiej
 • W piątek – święto św. Tomasza Apostoła
 1. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Uryga Krzysztof i Halina; Lachor Władysław i Maria; Dudzik Grzegorz i Marta; Bednarek Joanna; Pociecha Mieczysław. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
 2. Przed I Komunią św. zostały wymienione wszystkie lampy na wszystkich schodach zewnętrznych. Zamontowano nowe lampy ważne dla naszego bezpieczeństwa. Dziękujemy za prace montażowe panom Woźniak: Zygmuntowi, Grzegorzowi i Rafałowi.
 3. Za tydzień nasze ofiary przeznaczamy na cele remontowo – budowlane. Trudności utrudniają i opóźniają podjęcie zamierzonych zadań. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc w trwających przygotowaniach.
 4. Równocześnie trwają prace konserwatorskie w zabytkowej świątyni.
 5. Limanowa zaprasza na Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 20.00. Poprowadzi je nasz prymicjant ks. Artur Zygmunt.
 6. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny” pisze: Komu pandemia pomogła odnaleźć Boga; Sanktuarium Matki Bożej Sejneńskiej – Mniej znane, ale urokliwe sanktuaria maryjne na wakacje
 7.  „Miłujcie się”; Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny” 

 

 

 

 

X. Piotra Skargi
Modlitwa za Ojczyznę

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

       Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

       Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

tej intencji wołajmy  – Pod Twoją obronę….