XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 VI 2019 R.


XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 VI 2019 R.
1. Dziękujemy wszystkim asystom Oktawy Bożego Ciała: pocztom sztandarowym, niosącym baldachim i feretrony, dzieciom za kwiaty i dzwonienie na cześć Pana Jezusa, a także Chórowi Parafialnemu i Orkiestrze OSP za posługę w czasie ostatnich uroczystości i trwającego jubileuszu 30-lecia Chóru.
2. Dziś o 17.30 Msza św. w kaplicy na Jaworzu koło domu Olchawów.
3. Dożynki tegoroczne będziemy przeżywać 25 sierpnia. Już teraz prosimy mieszkańców Zakrętka o przygotowanie wieńca i włączenie się do liturgii dziękczynnej.
4. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek do Bożego Miłosierdzia.
5. Spowiedź z racji I czwartku od 17.30.
6. Po Mszy św. Godzina Święta z Koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą o powołania.
7. Zapraszamy do czuwania modlitewnego do północy. Może pośród wakacyjnych gorących dni zechcemy w ciszy rozmawiać ze Zbawicielem.
8. Niejednokrotnie rozmawiamy i pytamy, jak godnie zachować się przy przyjmowaniu Komunii św. Znakiem przystępowania do Komunii św. niech będą złożone ręce. Można także podchodząc do Komunii- kto może – przyklęknąć w kolejce. Tak widzimy czynią księża gdy jest duża koncelebra i podchodzą z ławek do Komunii św. W tygodniu podchodzimy na stopień przed ołtarzem. Pomimo gorąca wchodźmy do kościoła w strojach odpowiednich do tego szczególnego dla nas miejsca.
9. W I piątek Msza św. o Sercu Pana Jezusa i Komunia św. wynagradzająca o 6.30 i 18.00. Od 17.00 okazja do spowiedzi św.
10. W I sobotę Różaniec wynagradzający o 6.30 niech poprowadzi Caritas, o 7.00 Msza św. o Sercu NMP. Wdzięczni jesteśmy rodzicom, którzy pomagają i zachęcają swoje dzieci, by przyjmować Komunię św. wynagradzająca.
11. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00
12. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 W sobotę – bł. Marię Teresę Ledóchowską, patronkę Misji św. i Dzień Apostolstwa Chorych
13. Sanktuarium w Tuchowie zaprasza na Tygodniowy Odpust. Akcję Katolicką zapraszamy do Tuchowa we wtorek na mszę św. o 18.30. Informacje w gablocie.
14. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Pociecha Tadeusz i Michalina; Kurczab Władysław i Elżbieta; Pietrzak Wojciech i Anna; Kurczab Maria; Budnik Andrzej i Małgorzata; Krzak Jacek i Aneta. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
15. Za tydzień nasze ofiary przeznaczamy na cele remontowo – budowlane.
16. Dziękujemy pracującym przy nowym nasypie pod drogę zjazdową i parking poniżej cmentarza.
17. W tym tygodniu rozpoczną się prace konserwatorskie w zabytkowej świątyni.
18. Informujemy, że od Bożego Ciała można zwiedzać nasz zabytkowy kościół pod kierunkiem pani przewodnik. Kościół jest udostępniany od czwartku w godzinach od 9.00 do 18.00 a w niedzielę od 12.00 do 17.00
19. Za rok w ostatnią sobotę października będzie w naszym całodzienne kościele Spotkanie Róż Różańcowych z całej diecezji. Prosimy, wziąć to pod uwagę w planowaniu uroczystości ślubnych.
20. Limanowa zaprasza na Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 20.00
21. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny” otwiera cykl wakacyjny o sanktuariach naszych sąsiadów. Tym razem na Litwie „Niedziela” – Płacz Matki Bożej w Lublinie; Chciał odprawić 1 Mszę św. – o zmarłym w 24 dniu swego kapłaństwa ks. Michale Łoś „Miłujcie się”; „Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny”