XIV NIEDZIELA ZWYKŁA- 03.07.2021 R.


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA- 03.07.2021 R.

1. Dziś I niedziela miesiąca lipca. Po Mszach św. o godzinie 7.00 i 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Dziękujemy za złożoną ofiarę na zakup pojazdów dla misjonarzy. Zebraliśmy kwotę 6500 złotych.
3. Dziękujemy również za ofiary złożone na zakup świec podczas Mszy na cmentarzu. Zebraną kwotę 700 złotych przekazaliśmy ks. Stanisławowi na potrzeby jego parafii w Czadzie. Serdecznie dziękujemy oddziałowi CARITAS za przeprowadzenie zbiórki oraz panu Adamowi Jabłońskiemu za całościowe wsparcie tej akcji.
4. Za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną i gradobicie.
5. We wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronalne święto Apostolstwa Chorych. Chorych, wszystkich troszczących się o nich oraz nasz parafialny oddział CARITAS, polecamy szczególnie w tym dniu Dobremu Bogu.
6. Od 1 lipca jest już otwarty nasz zabytkowy kościół. Można go odwiedzać od czwartku do soboty od godziny 9.00 do 13.00 i od 13.30 do 18.00, oraz w niedzielę od 12.00 do 17.00. Kościół będzie dostępny do zwiedzania do 30 września.
7. Proszono nas by ogłosić: Od 1 lipca 2021 świadczenie Dobry Start 300+ dla ucznia będzie wypłacane przez ZUS wyłącznie na konto bankowe. Wniosek o to świadczenie można złożyć tylko elektronicznie. W punkcie mobilnym pracownicy ZUS pomogą w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych i wysłaniu wniosku o świadczenie 300+. Taki punkt mobilny ZUS będzie działał w dniu 6 lipca (wtorek) w Urzędzie Gminy Limanowa (ul. MB Bolesnej 18) w godzinach od 9.00 do 14.00. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
8. Chcemy już zapowiedzieć, że Dożynki parafialne w tym roku odbędą się w niedzielę 29 sierpnia, a o ich przygotowanie prosimy Mieszkańców Podgórza.
9. Zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie u Pana Edwarda lub ks. Michała do 10 lipca.
10. Przypominamy, że wszystkie ofiary, które dziś składamy oraz ofiary złożone w kopertach przez wszystkie niedziele lipca, są przeznaczone na grobowiec kapłański na naszym cmentarzu. Można dokonywać również wpłat na konto parafialne. Szczegóły na facebooku.
11. Rodzinom z Zadziela dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Agnieszka i Tomasz Smoleń, Halina i Stefan Lupa, Joanna i Tomasz Tokarczyk, Danuta i Andrzej Lachor, Małgorzata i Janusz Łukasik, Anna i Jarosław Król. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.