XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 VII 2018 R.


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 VII 2018 R.

1. Z papieżem Franciszkiem módlmy się w intencji chrześcijan na Bliskim Wschodzie zapomnianych przez świat.
2. Dziś żegnamy ks. Stanisława Worwę, który po krótkim pobycie w rodzinnej parafii powraca na misję w Czadzie. Niech Pan Jezus Miłosierny, któremu poświęcił swój afrykański kościół umacnia go w dalszej posłudze.
3. Przeżywamy dziś niedzielę wdzięczności za odzyskaną niepodległość.
4. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
6. W piątek o godzinie 19.00 Nabożeństwo Fatimskie jako szczególne uczestniczenie w setnej rocznicy Niepodległości. O poniesienie figury prosimy Odnowę w Duchu Świętym. Niech to spotkanie z Matką uświęci nasz wakacyjny odpoczynek i codzienny trud. W czasie nabożeństwa złożymy ofiary na dzieci z misji ks. Pawła Wróbla w Rep. Środkowoafrykańskiej.
7. Bóg zapłać za złożony dar przed tygodniem około 8 tys. zł. Dzięki niemu spłaciliśmy dotychczasowe prace na wysokości przy drzewach na cmentarzu i wokół kościoła.
8. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
9. Panom elektrykom Józefowi Świerczkowi i Władysławowi Górskiemu, Grzegorzowi i Rafałowi Woźniak za prace przy oświetleniu lektorom za kolejne prace w otoczeniu kościoła.
10. Gratulujemy nowym lektorom, którzy przyjęli ostatnio błogosławieństwo do posługi Słowa Bożego. Są to Szymon Jabłoński, Kamil Włodarczyk, Krystian Radzięta, Jakub Woźniak, Michał Tomaszek i Daniel Tomaszek. Życzymy wytrwałości w spełnianiu nowego zadania.
11. W czasie obchodów 100-lecia Niepodległości jest pomysł odsłonięcia tablicy z nazwiskami tych którzy zginęli w czasie I i II wojny światowej. Nazwiska, które udało się zebrać wywieszone są w gablocie. Jeśli jest przechowywana pamięć o innych osobach, które zginęły jest jeszcze ostatnia chwila, aby to zgłosić i uzasadnić.
12. Po Mszy św. o 16.00 prosimy radnych i rejonowych oraz członków stowarzyszeń parafialnych na krótkie spotkanie sprawie wspomnianej tablicy pamiątkowej.
13. Przez miesiąc lipiec trwają zapisy na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę na Jasną Górę.
14. Zapisujemy także pielgrzymów duchowych. Informacje szczegółowe w gablocie.
15. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 W środę – Św. Benedykta patrona Europy
 W czwartek – św. Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika
 W piątek – Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników – patronów naszej diecezji
16. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Wiewióra Wojciech i Joanna; Tobiasz Marek i Dorota; Wiewióra Krystyna; Tobiasz Grzegorz i Monika; Szewczyk Ryszard i Ewa; Oleksy Krzysztof. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
17. „Miłujcie się”; „Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny”
18. Polecamy prasę katolicką:
 „Gość Niedzielny” O chrześcijanach na Bliskim Wschodzie, Jak składać wnioski na świadczenia 300 plus; o młodocianych pijących alkohol
 „Niedziela” O chrześcijanach na Bliskim Wschodzie o polskiej niepodległości.
 „Mały Gość Niedzielny”
 wakacyjny „Promyczek Dobra”
 „Miłujcie się”