XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 VIII 2018 R.


XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 VIII 2018 R.

1. W Środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Na Mszach świętych poświęcenie wieńców zbóż, ziół i kwiatów.
2. Ponadto w liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
• We wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Odpust w Chomranicach; W piątek – św. Jacka, kapłana.
3. Zapraszamy na Nabożeństwo do PJ Miłosiernego
4. Dziękujemy za ofiary sprzed tygodnia. 8 tys. zł. Abyśmy mogliśmy spłacać kolejne raty za zakupiony sprzęt oświetleniowy, prace przy zieleni, monitoring parkingu i materiał na remont budynku gospodarczego. Ponadto prawie 3 tys. zł. Wyniósł koszt usprawnienia naszego nagłośnienia.
5. Bardzo duży jest koszt wywozu śmieci z cmentarza. Prosimy bardzo o staranne segregowanie osobno plastik i szkło osobno kwiaty i wieńce naturalne. (zauważamy w tym roku wyraźny wzrost kosztów obsługi wywozu śmieci – 4 tysiące zł.)
6. Za tydzień nasze ofiary przeznaczone będą na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II
w Tarnowie.
7. Sanktuarium Matki Bożej w Pasierbcu zaprasza nas na tygodniowy odpust. Program znajduje się w gablocie.
8. Trwajmy w trzeźwym przeżywaniu miesiąca sierpnia. Możemy wpisywać do księgi trzeźwości nasze abstynenckie postanowienia.
9. W piątek rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka z Tarnowa na Jasna Górę. Zapisy w Limanowej. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i łączenia się przez transmisje radiowe z pielgrzymami. Duchowi pielgrzymi zapisują się w parafii, aby uczestniczyć w duchowych owocach pielgrzymki.
10. Program pielgrzymki kalwaryjskiej znajdziemy w gablocie. Czwartek, piątek i sobotę wspólne Dróżki zaczną się od 7.30.
11. Wyjazd na procesję Zaśnięcia Matki Bożej w piątek o godz. 10.00 z parkingu przy kościele. Zapisy u p. Stanisławy Oleksy lub w kościele do najbliższej środy
12. Mieszkańcom Zadziela dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Piwowar Andrzej i Urszula; Pawlik Tomasz i Agnieszka; Król Zbigniew i Małgorzata; Leśnik Mirosław i Małgorzata; Zelek Stefan i Grażyna; Król Jarosław i Anna; Łukasik Janusz i Małgorzata Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
13. Zapraszamy do nawiedzenia zabytkowego kościoła w godzinach otwarcia.
14. Polecamy prasę katolicką:  Parafialne pismo „Skibowy Kamień”, „Gość Niedzielny”: (o śmierci świętego Maksymiliana, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy • o dopalaczach – czy obecna zmiana prawa zapewni skuteczną ochronę przed tymi śmiercionośnymi środkami?) „Niedzielę”- (o Powstaniu Warszawskim: Mimo że wtedy była dzieckiem pamięta wybuch Powstania Warszawskiego i to że 63 dni spędziła z bratem i matką w piwnicy. Pamięta też, że pobiła się z wtedy z bratem o to, kto ma zjeść znaleziona ą w piasku skórkę chleba.) „Mały Gość Niedzielny”; Dwumiesięcznik „Miłujcie się”
Informacje w gablocie: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza na studia podyplomowe.
– 25 sierpnia w sobotę od 8.30 w Ośrodku Zdrowia w Męcinie odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w ośrodku Zdrowia.
– Szpital Limanowski zaprasza na bezpłatne badania konoskopowe wykrywające nowotwór bo wczesne wykrycie daje szansę wyleczenia.