XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 VII 2020 r.


XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 VII 2020 R.

 

 1. Dziś przeżywamy złoty jubileusz kapłaństwa księdza kanonika Kazimierza Trybuły.
 2. W poniedziałek o godzinie 19.00 Nabożeństwo Fatimskie jako szczególne uwielbienie Pana Boga, wynagrodzenie i zawierzenie naszej Ojczyzny. O poniesienie figury prosimy Odnowę w Duchu Świętym. Niech to spotkanie z Matką uświęci nasz wakacyjny odpoczynek i codzienny trud. W czasie nabożeństwa złożymy ofiary na dzieci z misji ks. Pawła Wróbla.
 3. Zapraszamy w środę na nowennę do MBNP i w czwartek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. Zapraszamy do odwiedzenia kościoła zabytkowego. Kościół jest otwarty w piątek i w sobotę od 9.00 do 18.00, a w niedzielę od 12.00 do 17.00.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone są na Seminarium Duchowne  w Tarnowie.
 6. Rejonowi Miczaków Dolnych i Górnych proszą o spotkanie z mieszkańcami tych rejonów na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w sprawie liturgii dożynek – we wtorek o godzinie 19.00.
 7. Solidarność Rolników Indywidualnych organizuje kolonie dla dzieci rolników w wieku od 9 do 16 lat od 23 lipca do 2 sierpnia. Organizator zachowuje wszelkie środki ostrożności związane z pandemią koronawirusa. Warunek: pełne ubezpieczenie emerytalno-rentowe w KRUS jednego z rodziców. KONTAKT: Wojciech Włodarczyk – Przewodniczący Rady Wojewódzkiej. Tel. 604 293 891
 8. Niedziela Rzeszowska ogłasza pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Poznania od 26 do 29 sierpnia. Zapisy u p. Stanisławy Oleksy do dnia 20 lipca.
 9. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy wspomnienia:
 • W środę – Św. Bonawentury, bpa i dok. Kościoła
 • W czwartek – NMP z Góry Karmel
 • W sobotę – Św. Szymona z Lipnicy, gorliwego apostoła, orędownika studentów i matek, opiekuna chorych i ubogich, patrona dobrej spowiedzi. Jego wstawiennictwu polecamy nieustannie chorych i ustąpienie pandemii.
 1. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Janczyk Mieczysław i Aneta; Mordarski Paweł i Anna; Jakieła Krzysztof i Małgorzata; Lupa Monika. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
 2. Polecamy prasę katolicką:
 • „Gość Niedzielny”: Czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia.; 150 lat temu papież powierzył Kościół opiece św. Józefa. Dzisiaj Kościół w Polsce chce zrobić to samo; Nietolerancja w imię tolerancji
 • „Mały Gość Niedzielny” , „Promyczek Dobra” ; „Miłujcie się”- niezwykłe świadectwa: o nawróconym masonie; mały Manuel wojownikiem Światła
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Kazimierz Siciarz ze Szczepieńca lat 87. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

Modlitwa do św. Szymona:

Święty Szymonie, Ojcze najukochańszy, któryś miał tak czułe i wrażliwe serce na cudze cierpienie i niedostatek, a zwłaszcza na nędzę duchową, jaką powoduje grzech i odstępstwo do Boga, błagamy Cię i prosimy: wstaw się za nami do Boga, byśmy mogli otrzymać to, czego tak bardzo pragniemy. Nie odmawiaj naszym prośbom, choć płyną one z serc grzesznych. Postanawiamy powstać z upadków i odmienić nasze życie. Dopomóż nam tylko poznać nasze winy i przeprosić za nie naszego Stwórcę i Pana. Amen.

 

 

 

Święty Szymonie z Lipnicy, patronie w czasie zarazy. Ty, który podczas epidemii dżumy spieszyłeś na ratunek ofiarując swój czas, zdrowie i życie, przyjdź dziś nam z pomocą, podczas nowej epidemii koronawirusa. Niech Miłosierny Bóg spojrzy na Twoją posługę miłości, jaką okazywałeś chorym, cierpiącym i umierającym, spiesząc im z pomocą.  Niech za Twoim wstawiennictwem wyprosi nam opanowanie epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, aby zakażenie ustało, chorzy do zdrowia wrócili, a ci co już umarli, byli do nieba przez Ciebie wprowadzeni.  Niech doznajemy twojej przemożnej opieki, jak nasi przodkowie, którzy z wiarą i ufnością przyzywali Twojej pomocy i doznali łask od Boga przez Ciebie wyproszonych. Niech tak się stanie dzisiaj dla naszego dobra doczesnego i wiecznego. Amen