XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 VII 2018 R.


XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 VII 2018 R.

1. Dziękujemy za złożony w piątek misyjny dar dla dzieci w Rep. Środkowoafrykańskiej, a dzisiaj na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
2. Zapraszamy w środę na nowennę do MBNP i w czwartek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
3. Zapraszamy do odwiedzenia kościoła zabytkowego. W tym tygodniu komisja konserwatorska z zadowoleniem przyjęła trwające tam prace. Warto osobiście zobaczyć. Dawny parafialny kościół jest naszą chlubą. Zapraszamy też do pomocy w renowacji, nasz udział w kosztach w tym roku to 32 tys. zł.
4. Panom elektrykom Józefowi Świerczkowi i Władysławowi Górskiemu dziękujemy, za prace przy oświetleniu, lektorom za kolejne prace w otoczeniu kościoła.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy wspomnienia:
 W środę – Św. Szymona z Lipnicy, gorliwego apostoła, orędownika studentów i matek, opiekuna chorych i ubogich, patrona dobrej spowiedzi. Jego relikwie wprowadziliśmy uroczyście przed rokiem. Zapraszamy na wspólną modlitwę i uczczenie relikwii.
 W piątek bł. Czesława, kapłana
 W niedzielę – Św. Marię Magdalenę – Odpust w Kaninie, suma o 11.00.
6. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Smoleń Grzegorz i i Iwona; Smoleń Andrzej i Grażyna; Bojar Jan i Sabina; Kołodziej Krzysztof i Lucyna; Wnęk Kamil i Karolina; Wnęk Janusz i Agata. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
7. W gablocie propozycje przeżycia wakacyjnej oazy na kajakach.
8. Polecamy prasę katolicką:
 „Gość Niedzielny”: O szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia
 „Niedziela” Jak papież Pius XI przysłużył się sprawie polskiej.
 „Mały Gość Niedzielny” , „Promyczek Dobra” ; „Miłujcie się”
9. Przez miesiąc lipiec trwają zapisy na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt uczestnictwa: 90 zł od osoby; jeśli z domu idzie więcej niż jedna osoba wówczas, każda następna płaci – 60 zł., a każde następne dziecko (do kl. VI) tylko 20 zł. (resztę dopłaca Caritas).
10. Zapisujemy także pielgrzymów duchowych. Informacje szczegółowe w gablocie
11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Jolanta Smoleń ze Szczepieńca lat 54. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
Modlitwa do św. Szymona:
Święty Szymonie, Ojcze najukochańszy, któryś miał tak czułe i wrażliwe serce na cudze cierpienie i niedostatek, a zwłaszcza na nędzę duchową, jaką powoduje grzech i odstępstwo do Boga, błagamy Cię i prosimy: wstaw się za nami do Boga, byśmy mogli otrzymać to, czego tak bardzo pragniemy. Nie odmawiaj naszym prośbom, choć płyną one z serc grzesznych. Postanawiamy powstać z upadków i odmienić nasze życie. Dopomóż nam tylko poznać nasze winy i przeprosić za nie naszego Stwórcę i Pana. Amen.

28 lipca (sobota) Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu.
PORZĄDEK ADORACJI:
8.00 – Msza św.
9.00 – 10.00 – Miczaki Górne i Miczaki Dolne
10.00-11.00-Podgórze
11.00-Msza św.
12.00 – 13.00 – Bukowiec
13.00 – 14.00 – Szczepieniec, Wieś Północna
14.00 – 15.00 – Łęgi
15.00 – 16.00 – Zakrętek, Wieś Południowa
16.00 – 17.00 – Paszkowiec, Wygoniska
17.00 – 18.00 – Podlesie, Zadziele
18.00-Msza św.