XVI Parafialna Droga Krzyżowa – Męcina 2017


Po raz szesnasty Akcja Katolicka w Męcinie (zawsze w piątek przed Niedzielą Palmową) organizuje w terenie Parafialną Drogę Krzyżową z udziałem Kapłanów, Służby Liturgicznej, Sióstr zakonnych, dzieci, młodzieży i   wszystkich wiernych naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy!

  Rozważania Parafialnej Drogi Krzyżowej zwykle łączymy z aktualnymi wydarzeniami w Kościele Katolickim. W minionym roku zgłębialiśmy istotę Bożego Miłosierdzia, natomiast w bieżącym roku, w związku z 100. rocznicą objawień w Fatimie, podążać będziemy śladami cierpiącego Zbawiciela Jezusa Chrystusa wraz z dziećmi fatimskimi: Franciszkiem, Hiacentą i Łucją.

  Pragniemy tym samym przyczynić się do wypełniania orędzia Matki Bożej Fatimskiej. To orędzie jest wciąż aktualne i coraz bardziej naglące. Jest nim wezwanie do nawrócenia, do pokuty,  wynagrodzenia za grzechy oraz modlitwa za wszystkich grzeszników; to jest nas wszystkich, którzy obrażamy Miłosiernego Jezusa.

    Poprzez tę Drogę Krzyżową pragniemy również przyczynić się do tego, aby w naszej parafii nadal rozszerzało się Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i Nabożeństwa Fatimskie z procesją w kolejne miesiące Objawień Fatimskich od 13 maja do 13 października.

    Odpowiedzialność  za przygotowanie trasy, teksty rozważań oraz inne czynności dotyczące organizacji nabożeństwa Parafialnej Drogi Krzyżowej biorą na siebie członkowie Akcji Katolickiej w Męcinie.

                                    POAK  Irena Sikora