XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA- 01.08.2021 R.


XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA- 01.08.2021 R.

1. Dziś I niedziela miesiąca sierpnia. Zachęcamy Wszystkich do podjęcia okresowej abstynencji w intencji wszystkich osób uzależnionych. Dziś po Mszach św. o godzinie 7.00 i 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. Naszą ofiarą do puszek wspieramy dziś poszkodowanych w powodziach i nawałnicach. Dziękujemy CARITAS za przeprowadzenie zbiórki.
2. Dziś od południa aż do pólnocy 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny, tzw. odpust Porcjunkuli. Wystarczy w kościele odmówić pobożnie Ojcze nasz… oraz Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego…i spełnić zwykłe warunki odpustowe. Odpust można ofiarować za siebie lub za osobę zmarłą.
3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca sierpnia. Możliwość spowiedzi w czwartek od godziny 17.00 oraz w czasie adoracji od godziny 19.15 do godziny 21.00. W I piątek rano oraz po południu od 15.30 do 16.30 i od 17.15 do 18.00.
4. W I czwartek Msze św. o 6.30 o 18.00. Msza św. o 18.00 oraz adoracja będzie w zabytkowym kościele.
5. W I piątek wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 6.30, 16.30 i 18.00.
6. W I sobotę o 7.00 i 18.00. O poprowadzenie różańca wynagradzającego o 6.30 prosimy Akcję Katolicką.
7. Odwiedziny chorych w tym miesiącu będą w następującym porządku:
W I piątek od 8.30 – Chorzy, których odwiedziłem w lipcu i których odwiedził ks. Stanisław Worwa.
W I sobotę od 8.30 – Chorzy, których odwiedzili w lipcu ks. Paweł Żurowski i ks. Paweł Wróbel.
8. Do dnia dzisiejszego na grobowiec kapłański zebraliśmy kwotę 41.000 zł. Brakuje nam jeszcze 12.000. Jeśli ktoś ma życzenie, to może składać jeszcze ofiarę w kopertach. przez sierpniowe niedziele. Można również dokonywać wpłat na konto parafialne. Wszystkim, którzy już złożyli ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
10. W miesiącu sierpniu ks. Stanisław i ks. w Afryce odprawią po 30 Mszy św.
za ++ ks. Antoniego Pisia, Piotra Wójcika, Józefa Krzaka, Jana Wójcika, Mariana Wiewiórę i Marię Zygmunt.
11. Rodzinom z Zadziela dziękujemy za czas dbania o naszą świątynię. Od przyszłej niedzieli nasz kościół powierzamy mieszkańcom Wsi Południowej. Na przyszły tydzień prosimy rodziny Państwa: Kingi i Ireneusza Kuźma, Anety i Leszka Gębczyk, Zofii Pastuszak, Marii i Władysława Górskich, Marii i Józefa Świerczek, Mariusza Świerczka. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.