XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022


XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022

1. Przeżywamy XVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Wspólnie ze Strażakami przeżywamy uroczy-stości 75-lecie powstania OSP w Męcinie. Eucharystia dziękczynna o 11.00, po niej zapraszamy na przemarsz wraz z Orkiestrą OSP na plac przy szkole i na oficjalne uroczystości.
2. W poniedziałek rozpoczynamy sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji, zachęcamy do wpisy-wania się w księgę trzeźwościową przy wyjściu z kościoła.
3. Za tydzień składka na cele budowlane parafii.
4. Zachęcamy do udziału w PPT na Jasną Górę która odbędzie się w dniach 17- 25 sierpnia 2022r.
5. Siostry Felicjanki – zapraszają na rekolekcje dziewczęta od lat 16, które odbędą się od 18 do 20 sierpnia w Przemyślu – informacje i zgłoszenia do 14 sierpnia u naszych Sióstr.
6. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca lipca. W I Piątek Msze św. o 6.30, 16.30 i 18.00. Spowiedź w czwartek od godziny 17.00 do 18.00 oraz od 19.30 do 21.00 i w piątek rano od 6.00 do 6.30, od 15.30 do 16.30 i od 17.15 do 18.00. Wyjazd do chorych, których odwiedza ks. Proboszcz
w piątek od godziny 8.00, a do chorych, których odwiedza ks. Michał w sobotę od 8.30.
7. W I czwartek wypada wspomnienie ś. Jana Marii Vianneya – patrona Proboszczów – pamiętajmy
w modlitwie o naszym ks. Proboszczu Witoldzie. – Msza wieczorna w zabytkowej świątyni i adora-cja.
8. W I sobotę będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. O poprowadzenie różańca wynagradzającego o godzinie 6.30 prosimy Odnowę w Duchu Świętym.
9. W miesiącu lipcu ks. Misjonarze w Afryce odprawią po 30 int. Mszy św. – Msze gregoriańskie – za + Janinę Świerczek, Mieczysława Wójcika, Zofię Gawlik, Czesława Świerczka, Adama Smolenia, Wiesława Jawora, Andrzeja Galicę. Ks. Stanisławowi Włodarczykowi przekazaliśmy 50 int. za śp. Czesława Świerczka i 8 int. za śp. Józefę Król. Ks. Dawidowi Włodarczykowi 41 int. za śp. Józefa Orła. Ks. Markowi z Lipek 2 int. + Marię Zygmunt, 2 int. + Iwonę Orszulak, 31 int. + Franciszka Dutkę, 3 int. + Czesławę Ociepkę, 10 int. + Jerzy Lachor, 2 int. + Stefanię Smoleń, 22 int. + Kazi-mierza Krzaka.
10. Chętnych do zabrania konarów z lasu prosimy o zgłoszenie się do księdza Proboszcza.
11. Dziękujemy firmie JaniMen za uszycie nowych flag.
12. Rodzinom z Paszkowca i Wygonisk dziękujemy za ich troskę o czystość i piękno naszej świątyni.
Na przyszły tydzień prosimy rodziny z Zakrętka: Stanisława i Władysław Dudczyk, Małgorzata i Jan Dudczyk, Łukasz Korba, Jerzy Korba, Maria Matląg, Stanisława i Mieczysław Pociecha . Bar-dzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
13. Koło Gospodyń Wiejskich w Chomranicach zaprasza na PIKNIK RODZINNY dziś – 31 lipca o godzinie 15.00 przy szkole w Chomranicach. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.