XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022

1. Przeżywamy XX niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
i Tarnowie. Na Mszy św. o godzinie 11.00 chcemy, jako Wspólnota Parafialna, podziękować ks. Michałowi za Jego posługę w naszej parafii.
2. Dziś na Podgórzu przy kapliczce koło państwa Wróbel będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 13.30.
3. Pan Rejonowy z Bukowca Wojciech Włodarczyk przypomina o ponownym spotkaniu w sprawie Dożynek Parafialnych dziś (w niedzielę) o godzinie 16.00 u państwa Włodarczyków.
4. W poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte jak w niedziele, dodatkowo o 13.00 będzie Msza św. przy kapliczce państwa Olchawa. Na Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów.
5. Serdecznie dziękujemy za pomoc przy myciu lamp i wymianie żarówek w całym kościele państwu: Katarzynie i Rafałowi Woźniak z Marcinem, Janinie i Konstantemu Firlej, Joannie i Grzegorzowi Woźniak, paniom: Ewie Orzeł i Józefie Bednarek oraz panu Władysławowi Lachorowi.
6. Przypominamy, że dniu 18 sierpnia (czwartek) odbędą się Dróżki do Pana Jezusa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nabożeństwo dróżek rozpocznie się o godzinie 7.30 na Placu Rajskim przed Bazyliką Matki Boskiej Kalwaryjskiej, a Koło Gospodyń Wiejskich w Męcinie organizuje pielgrzymkę na procesję Zaśnięcia Matki Bożej do Kalwarii Zebrzydowskiej w piątek 19 sierpnia. Wyjazd o godzinie 10.00. Zapisy u pań: Stanisławy Oleksy i Danuty Smoleń.
7. Rodzinom z Zakrętka dziękujemy za ich dyżur i troskę o czystość i piękno naszej świątyni. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Paulina i Piotr Sikora, Barbara i Wiesław Gaik, Kinga i Łukasz Uryga, Klaudia i Damian Lizoń, Elżbieta i Stanisław Mróz, Barbara i Daniel Świerczek, Agnieszka i Andrzej Ciureja. Bardzo pro-simy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
8. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Karolina Jabłońska z Bukowca. Powierzmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…