XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 VIII 2018 R.


XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 VIII 2018 R.
1. Witamy w parafii naszych pielgrzymów na Kalwarię i dziękujemy za modlitwę w intencji parafii. Niech Matka Boża wynagrodzi Wasz trud i wielkie świadectwo wiary. Dziękujemy Przewodnikowi panu Wiesławowie Lachorowi, który po raz 35 poprowadził pielgrzymów. Gratulujemy jubileuszu i życzymy obfitości darów Bożych i zdrowia na codzienność i prowadzenie kolejnych pokoleń Dróżkami Kalwaryjskimi. Cieszy nas, że wielu parafian postanowiło w przyszłym roku dołączyć
2. Łączmy się przez wzajemną modlitwę i transmisje radiowe z naszymi pielgrzymami na Jasną Górę. (W sobotę po południu transmisja z wejścia pielgrzymów w RDN).
3. Sanktuarium Matki Bożej w Pasierbcu zaprasza nas na tygodniowy odpust. Program znajduje się w gablocie.
4. Za tydzień w naszej parafii dożynkowe dziękczynienie za urodzaje, za chleb na nowy rok, za trud rolników, ogrodników, sadowników. Będziemy także dziękować Panu Bogu za posługę ks. Janusza w naszej parafii.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
• W poniedziałek – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
• We wtorek – św. Piusa X, papieża
• W środę – NMP Królowej;
• W piątek – Święto św. Bartłomieja Apostoła
• W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
• W sobotę zapraszamy na Mszę św. o 16.00 przy kaplicy na Miczakach Dolnych.
6. Bóg zapłać za złożony dziś dar na Uniwersytet Jana Pawła 2 w Tarnowie
7. 2 września NSZZ ,,Solidarność” Rolników Indywidualnych, organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Dziękczynne Dożynki na Jasnej Górze. Koszt wyjazdu 40 zł od osoby. Zapisy tradycyjnie u pana Wojciecha Włodarczyka, Stanisława Galicy i Kazimierza Woźniaka.
8.
9. Mieszkańcom Zadziela dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Lachor Andrzej i Danuta; Tokarczyk Tomasz i Joanna; Smoleń Tomasz i Agnieszka; Koszut Zenon i Beata; Dziubanowski Kamil i Aleksandra; Pociecha Jerzy Ewa; Smoleń Bogdan i Kamila. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
10. Polecamy prasę katolicką:
  Gościa Niedzielnego; Niedziele, Skibowy Kamień; i inne