XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 VIII 2020 r.


 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 VIII 2020 R.

 

 1. Z końcem sierpnia Siostra Domicela rozpocznie pracę pielęgniarki w Domu Pomocy Społecznej w Szarczu w diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek. Dziś dziękujemy Siostrze za pełną poświęcenia i gorliwości  posługę w naszej parafii najpierw Przełożonej Domu przez 3 lata przez 4 lata posługę Zakrystianki. Otoczmy modlitwą jej osobę jako wyraz naszego szacunku i szczerej wdzięczności. Niech ta posługa owocuje w życiu naszych parafian. Siostrze Domiceli  życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego  w dalszej pracy dla bliźnich, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa bł. Matki Angeli i naszych obydwóch Patronów oraz zawsze wielkiej życzliwości ludzi. Niech ta nasza pamięć w modlitwie dociera do Siostry do Szarcza i gdziekolwiek Pan ją pośle.  
 2. Od dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Zachęcamy do prywatnego pielgrzymowania do tego cudownego miejsca. Szczegółowe informacje są na afiszu w gablocie.
 3. Za tydzień w naszej parafii dożynkowe dziękczynienie za urodzaje, za chleb na nowy rok, za trud rolników, ogrodników, sadowników. Jest to nasze dziękczynienie za Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin i całej parafii.
 4. Prosimy mieszkańców Miczaków Górnych i Dolnych  o włączenie się w liturgię Mszy św. dożynkowej
 5. Za tydzień w niedzielę będziemy modlić się w intencji dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. w niedzielę o 16.00 – w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców, Młodzieży i Dzieci.
 6. Msza Św. w kaplicy na Miczakach koło Państwa Jabłońskich w środę o 16.30.
 7. Msza Św. przy kaplicy na Zakrętu w sobotę o 16.30.
 8. Zapraszajmy naszych gości do odwiedzenia zabytkowego kościoła.
 9. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Orczykowski Leonard i Bożena; Wróbel Józef i Barbara; Wróbel Czesław i Krystyna; Lachor Bronisław i Marta; Hołyst Jan i Maria. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.

 

 1. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Bartłomieja, Apostoła
 • W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
 • W czwartek – św. Moniki;
 • W piątek – św. Augustyna, bpa i dokt. Kościoła
 • W sobotę – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

 

 1. Polecamy prasę katolicką:

v  Gościa Niedzielnego,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się