XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 VIII 2020 r.


XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 VIII 2020 R.

 1. We wtorek 81 rocznica wybuchu II wojny światowej, módlmy się w intencji poległych za Ojczyznę.
 2. Dziś w naszej parafii dożynkowe dziękczynienie za urodzaje, za chleb na nowy rok, za trud rolników, ogrodników, sadowników.
 3. Dziś także nasze dziękczynienie za Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin i parafii, za wykonane prace przy kościele i w parafii, renowację zabytkowej świątyni, za wszystkich, którzy modlitwą i swoim zaangażowaniem w tych dziełach uczestniczą.
 4. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Miczaków Dolnych i Górnych za przygotowanie dzisiejszych dożynek, w tym pięknie wykonany wieniec dożynkowy. Bóg zapłać za dar, który posłuży na odnowienie zabytkowej monstrancji.
 5. Rozpoczęcie roku Szkolnego we wtorek 1 września. Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego już dzisiaj o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 6. Wdzięczni Panu Bogu za czas wakacji, przygotujmy się przez spowiedź na wejście w nowy rok szkolny z Panem Bogiem. Rodziców bardzo prosimy o przypomnienie i pomoc.
 7. W I czwartek spowiedź św. od 17.00; o 18.00 Msza św. i Adoracja Pana Jezusa do 20.00. Zapraszamy na modlitwę w ciszy przed Najśw. Sakramentem. 
 8. W I czwartek na 18.00 zapraszamy Służbę Liturgiczną.
 9. W I piątek spowiedź św. od 16.00; Msza św. o 6.30; 16.30 i 18.00.
 10. W I piątek o 18.00 Msza św. z udziałem klas VII i VIII w drodze do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy też rodziców. Uczniowie odbiorą wtedy swoje deklaracje o chęci przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania.
 11. W I Sobotę o 6.30 Różaniec wynagradzający niech poprowadzi klasa VIII. 0 godzinie 7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 12. Prosimy, by dzieci i młodzież przystępowała co miesiąc do Komunii św. wynagradzającej.
 13. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w sobotę od godziny 9.00. Ks. proboszcz w piątek od 8.30. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 14. Za tydzień w niedzielę o godzinie 9.00 Msza św. dla dzieci z poświęceniem ich podręczników.
 15. Za tydzień nasze ofiary przeznaczamy na prace remontowe i budowlane. Przygotowujemy się do prac przy dachu plebanii.
 16. Sanktuarium w Tuchowie zaprasza od piątku na odpust tygodniowy. Program jest w gablocie. Akcja Katolicka pojedzie w sobotę na Mszę św. o 11.00
 17. 6 września NSZZ ,,Solidarność” Rolników Indywidualnych, organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Dziękczynne Dożynki na Jasnej Górze. Koszt wyjazdu 40 zł od osoby. Zapisy tradycyjnie u pana Wojciecha Włodarczyka, Stanisława Galicy i Kazimierza Woźniaka.
 18. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Wróbel Łukasz i Kinga; Wróbel Piotr i Halina; Wróbel Mateusz i Katarzyna; Wróbel Krzysztof i Anita; Pawlik Jarosław. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
 19. Bóg zapłać panom Zygmuntowi Kulpie oraz Józefowi, Jakubowi i Krzysztofowi Szczecina za prace remontowe przy naszych schodach. Zniszczone mrozem wymagaj ciągłej naprawy. W wielu miejscach trzeba było rozebrać i na nowo ułożyć, położyć nowe spoiny, zabezpieczyć na powierzchni odpowiednim środkiem przed przenikaniem wody.
 20. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża
 21. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra,

Objazdowy Serwis Legalizacji Gaśnic zaprasza na okresowy przegląd techniczny gaśnic wszelkiego rodzaju 1 września, we wtorek, od godz. 8.00 do 16.00 obok Remizy OSP.