XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021 R.


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021 R.

1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Rozpoczynamy dziś Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dziś również jako Kościół w Polsce radujemy się i dziękujemy Panu Bogu za beatyfikację kard. S. Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.

W niedzielę 19 sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza raz jeszcze w niedzielne popołudnie na Festyn Rodzinny koło Remizy OSP w Męcinie. Dla chętnych będzie możliwość szczepienia przeciw COVID 19 szczepionką Jonson&Jonson, dla wszystkich darmowe degustacje pysznych, tradycyjnych potraw i inne atrakcje. Festyn będzie od 14.00 do 19.00. Zapraszamy.

2. W poniedziałek Dzień Fatimski. Msza św. o godzinie 18.00. Po Komunii krótkie świadectwo uzdrowienia z 3 letniego paraliżu wygłosi pan Zygmunt Romanowski. Po Mszy św. będzie około 40 min. koncert dziękczynienia. Pan Zygmunt występował min. przed św. Janem Pawłem II. Po Mszy będzie można nabyć jego płytę, oraz książki. O poprowadzenie Różańca i niesienie figury prosimy Koło Gospodyń Wiejskich.
3. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godzinie 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po nim Msza święta.
4. W czwartek tradycyjna pielgrzymka na odpust do Limanowej. Wyjście spod kościoła o godzinie 13.00. Nie będzie Mszy św. o 18.00 w naszym kościele, a intencje zostaną odprawione na Mszy św. w Limanowej o 17.30. Po Mszy będą podstawione busy na powrót
5. W sobotę 18 września na Odpust do Limanowej zapraszamy LSO i DSM. Wyjazd spod kościoła o 10.15. Natomiast w niedzielę 19 września na Sumę Odpustową są zaproszeni przedstawiciele parafii z wieńcem dożynkowym. Powitanie delegacji z wieńcami o godzinie 10.15 przy głównym wejściu do Bazyliki.
6. W sobotę wypada Uroczystość św. Stanisława Kostki – patrona Polski i polskiej Młodzieży.
7. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek jako pomoc dla ofiar wojny w Afganistanie.
8. Organizujemy Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę w niedzielę 26 września. Koszt 50 złotych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Szczegóły wyjazdu podamy za tydzień.
9. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 23 złotych, a przy wyjściu z kościoła książka Wszystko o Prymasie Tysiąclecia w cenie 5,50 zł, oraz Modlitewnik Czcicieli Jana Pawła II w cenie 3 złotych.
10. Szpital w Limanowej zaprasza Mieszkańców Powiatu w wieku 50-65 lat na bezpłatne badania kolonoskopowe w znieczuleniu. Kontakt w rejestracji pod numerem 668-535-114.
11. Bezpłatne Szkoły dla Dorosłych COSINUS w Nowym Sączu informują, że posiadają jeszcze wolne miejsca na jesienny semestr. Szczegóły w gablocie.
12. Rodzinom Wsi Południowej dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszłą niedzielę prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Władysława i Czesław Oleksy, Jacek Zabrzański, Danuta Kulig, Genowefa i Stanisław Wahuta, Andrzej Kęder, Jadwiga i Stanisław Jacak. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00. Dyżur Mieszkańców Wsi Południowej powoli dobiega końca. Od paździer-nika troskę o nasz kościół przejmą Mieszkańcy Podgórza. Pana Rejonowego z Podgórza prosimy o kontakt.
13. Spotkania:
Odnowa w Duchu Świętym: Wtorek po Mszy św. wieczornej
Kandydaci z Klas VIII z Rodzicami: Środa po Mszy św. wieczornej
Chór: Czwartek godzina 19.00
Ministranci: Piątek godzina 17.00
Młodzież: Piątek godzina 19.00
14. We wtorek z naszej wspólnoty odszedł śp. Bogusław Jaromin. Polećmy Jego duszę Bożemu miłosierdziu…