XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021 R.


1. Przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą.
2. W następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny i początek Tygodnia Misyjnego w Polsce. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na misje święte. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać również święto patronalne Służy Zdrowia.
3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o 17.30, a w niedziele o 14.30. Serdecznie zapraszamy do udziału i modlitwy.
4. W nadchodzącą środę na godzinę 9.30 zapraszamy chętnych do pielęgnacji zieleni wokół kościoła. Z góry składamy Bóg zapłać.

– w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, patrona malopolski nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę, 23 października, będziemy przeżywać nasz parafialny dzień chorych. Zakażeń przybywa, więc w razie późniejszych możliwych restrykcji, chcemy przygotować chorych wcześniej. Rozpoczniemy spowiedzią o godzinie 9.00, o 9.30 modlitwa różańcowa, a o 10.00 Msza św. z możliwością przyjęcia sakra-mentu Namaszczenia Chorych. Wszystko będzie w dolnym kościele. Prosimy o pomoc w dotarciu chorych na ten dzień skupienia dla nich.
6. Również w sobotę na Mszy św. o godzinie 18.00 swój jubileusz 25-lecia istnienia będzie obchodził nasz „Skibowy Kamień”. Po Mszy św. wszystkich, którzy byli zaangażowani w jego tworzenie na przestrzeni tych lat, zapraszamy na jubileu-szową kawę na plebanię.
7. Na przełomie maja i czerwca planujemy wycieczkę do Gruzji i Armenii. Szczegółowe informacje i zapisy u pana Edwarda Smolenia.
8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Dnia Fatimskiego, a szczególnie OSP w Męcinie, Orkiestrze z panem Władysławem, Grupom Parafialnym i Szkolnym oraz wszystkim modlącym się w tym dniu za śp. ks. Proboszcza Antoniego. Niech Wam wynagrodzi Dobry Bóg.
9. Rodzinom z Podgórza dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekorację. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Gabiela i Tomasz Sromek, Halina i Stanisław Michalak, Krystyna i Ludwik Wróbel, Lucjan Rosiek, Irena i Zbigniew Zygmunt, Joanna i Sławomir Uryga. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
10. Spotkania:
Odnowa w Duchu Świętym – Wtorek po Mszy św. wieczornej.
Chór – Czwartek o godzinie 19.00
Ministranci – Piątek o godzinie 16.30.
Grupa Młodzieżowa – Piątek o godzinie 19.00.
Lektorzy – Sobota o godzinie 8.00.
Schola – Sobota o godzinie 10.00

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Uryga. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie….