XXIX  NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 X 2017 R.


OGŁOSZENIA ARAFIALNE

 

XXIX  NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 X 2017 R.

Święto Rodzin w Parafii pod patronatem Św. Jana Pawła II.

 1. Dzisiejsza Niedziela Misyjnarozpoczyna Tydzień Misyjny. Naszą codzienną modlitwą różańcową wspierajmy misjonarzy i tych, którym posługują. Bóg zapłać za ofiary na Misje św., które przekazywane są do dyspozycji Ojca św.
 2. Codziennie zapraszamy na różaniec o 17.00. Za uczestniczenie we wspólnym Różańcu możemy zyskiwać codziennie odpust zupełny i ofiarować go za siebie czy np. za naszych zmarłych. Cieszymy się z licznej obecności dzieci. W dalszym ciągu odpowiadajmy Matce Bożej Fatimskiej swoim codziennym różańcem.
 3. Dziś Różaniec misyjny przed każdą Mszą św. Po południu Msza św. już o godzinie 13.30 na rozpoczęcie Święta Rodzin w parafii „Chrześcijańska rodzina to Dobra Nowina”. Niech to wspólne rodzinne świętowanie pozwoli nam przeżyć radość życia we wspólnocie Kościoła. Od 14.00 będzie pokaz miejscowych talentów. Między innymi Mali Męcinie, KGW, młodzi artyści…. Czeka nas wiele ciekawych przedstawień pełnych refleksji i dobrego humoru. O godzinie 16.00 dzieci wezmą udział w przygotowanej dla nich animacji a dorośli spotkają się z zaproszonym gościem. Podzieli się on doświadczeniem swojego życia rodzinnego. O godz. 17.00 przeżyjemy wspólnie nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II. Otoczymy naszą modlitwą rodziny. Następnie będzie wspólny poczęstunek przy grillu, koncert zaproszonego gościa, możliwość zabawy. W między czasie będą gry i zabawy przy stoliku Karola Wojtyły z fantami. Losowaniem nagród za udział w papieskim  konkursie zamkniemy nasze spotkanie. Już teraz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powstanie tego wydarzenia, dzieciom, młodzieży, dorosłym za niezwykłą aktywność i ofiarowana prace, sponsorom za okazaną pomoc. 
 4. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 • W środę w naszej diecezji – Św. Jana Pawła II
 • W sobotę Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów
 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Na spowiedź zapraszamy już w czwartek i piątek o 16.30 pół godziny przed Rżańcem.
 2. Zapraszamy członków żywego różańca na XVII Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie w Tarnowie w kościele Bożego Miłosierdzia w sobotę 28 października. Zgłoszenia tylko jeszcze dziś w zakrystii.
 3. W przyszłą niedzielę nasze ofiary przeznaczamy na budujące się kościoły w naszej diecezji.
 4. Zapraszamy na spotkania:
 5. Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 6. Aspiranci w piątek o 16.30;
 7. Grupa Młodzieżowa w piątek o 18.30.
 8. Schola w sobotę o 9.00; DSM w sobotę o 10.00. PDMD o 10.30.
 9. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Wójs Mirosław i Kazimiera; Kaźmirak Kamil i Anna; Hasior Łukasz i Elżbieta; Lupa Antoni i Józefa; Wójcik Tadeusz. Bardzo prosimy o sprzątanie  w sobotę i poniedziałek o 9.00
 10. Przy rocznych wypominkach zaznaczamy godzinę Mszy św., przed którą chcemy, aby były czytane.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o czyść na naszym cmentarzu i odpowiednie korzystanie ze zbiorników. Ponawiamy nadal prośbę o segregowanie śmieciu. Do kontenerów dajemy szkło i plastik. Niekiedy potrzeba mocniej przesunąć, gdy śmieci gromadzą się na brzegu zsypu. Kontenery maja być jutro opróżnione i wrócą na swoje miejsce. Do przyczepy wrzucamy ziemię i naturalne uschłe kwiaty, które będą wykorzystane do kompostownika. Nie mieszajmy rzeczy szklanych i plastikowych z kwiatami i ziemią.
 12. Raz jeszcze prosimy, by niczego nie wyrzucać na pracowicie uporządkowaną posesję sąsiada. Z racji pogodowych prace na cmentarzu, czyli budowa alejki i ogrodzenia, będą później kontynuowane.
 13. Prasa katolicka:

Gość Niedzielny –  – o  ojcu tysięcy dzieci, czyli o twórcy naprotechnologii; o ludziach, którzy bez pieniędzy czy telefonu zostali wysłani do Skandynawii, by tam głosić Dobrą Nowinę; o siostrach franciszkankach w czasie wojny ratujących żydowskie dzieci..

 • Mały Gość Niedzielny – z bezpłatnym dodatkiem – z drugą częścią powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza 
 • Promyczek Dobra; Miłujcie się
 • Kalendarze Rolnicze i misyjne na nowy rok 2018