XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021 R.


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021 R.

 

  1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś ofiarą do puszek chcemy wesprzeć ofiary wojny w Afganistanie. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza dziś raz jeszcze na Festyn Rodzinny koło Remizy OSP w Męcinie. Dla chętnych będzie możliwość szczepienia przeciw COVID 19 szczepionką Jonson&Jonson, dla wszystkich darmowe degustacje pysznych, tradycyjnych potraw i inne atrakcje. Festyn będzie od 14.00 do 19.00. Zapraszamy.
  2. W przyszłą niedzielę będzie modlił się z nami i kazania wygłosi ks. Stanisław Knurowski – misjonarz z Peru. Składką wesprzemy jego peruwiańską parafię. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Za tydzień będzie tradycyjne „Liczenie Wiernych”.
  3. Nasza Orkiestra zaprasza na koncert, za tydzień w niedzielę 26 września o godzinie 12.00 w dolnym kościele.
  4. Podziękowania: Serdecznie dziękujemy panu Tadeuszowi Wójcikowi za podstawienie busów po czwartkowej pielgrzymce, piekarniom Gawlików, Piwowarów i osobom prywatnym za pieczywo i drożdżówki dla sądeckich pielgrzymów, KGW za ofiarę na grobowiec kapłański. Dziękujemy też Pielgrzymom za liczny i piękny udział w pielgrzymce do Pani Limanowskiej.
  5. Odnośnie Pielgrzymki Rodzin na Jasną Górę w niedzielę 26 września. Na chwilę obecną jest zapisanych 25 osób. Jeśli zbierze się 40 osób to pojedziemy sami w niedzielę o godzinie 5.00 z parkingu obok kościoła, jeśli nie będzie 40 wtedy dołączymy do pielgrzymki dekanalnej, która wyjeżdża o 5.15 z nowego parkingu koło Bazyliki w Limanowej. Koszt 50 złotych. Zapisy do poniedziałku w kancelarii lub zakrystii. We wtorek na stronie parafialnej podamy ostateczną wersję
  6. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 23 złotych.
  7. Proszono nas by ogłosić: Od 20 września do 10 listopada br. na terenie Przyszowej, Wysokiego i Męciny będą prowadzone prace związane z wymianą linii średniego napięcia. Należy liczyć się więc z przerwami w dostawie energii elektrycznej. Aby ograniczyć długotrwałe wyłączenie dostaw energii, na stacjach transformatorowych będą zamontowane agregaty prądotwórcze. Jednak dla prawidłowej pracy agregatów konieczne jest wyłączenie z pracy przydomowych instalacji fotowoltaicznych. Prosimy, o zwrócenie uwagi, czy na stacji transformatorowej, która zasila Wasz dom nie jest zamontowany agregat. Dla sprawności prac konieczne będzie również poruszanie się po terenach prywatnych. W miarę postępu prac brygady będą zajmować się porządkami i naprawami uszkodzeń. Dla lepszej komunikacji z mieszkańcami została uruchomiona infolinia: 519532207. Za wszelką pomoc i zrozumienie z góry przesyłam wyrazy podziękowania. Podpisany Piotr Martuszewski.
  8. Rodzinom Wsi Południowej dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszłą niedzielę prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Roma i Ryszard Poręba, Halina i Edward Orczykowscy, Maria i Adam Orczykowscy, Małgorzata Orczykowska, Józefa i Zygmunt Kulpa, Beata i Bogdan Orczykowscy. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
  9. Jak zauważyliście na parkingu przy kościele brakuje dwóch lamp. Od listopada lampy zostały uszkodzone co najmniej 5 razy. Całkowity koszt takiej lampy przekracza 2000 zł. O ile w pierwszych przypadkach, osoby, który uszkodziły lampy poczuwały się do odpowiedzialności i jakoś wspólnie usuwaliśmy szkody o tyle w dwóch ostatnich przypadkach nikt się nie zgłosił. Na razie myślimy, czy zakładać je ponownie, budując mocne bariery, czy z nich zrezygnować.
  10. Spotkania:

Dzieci Klas III z Rodzicami: Środa po Mszy św. wieczornej

Chór: Czwartek godzina 19.00

Ministranci: Piątek godzina 17.00

Młodzież: Piątek godzina 19.00

Lektorzy: Sobota godzina 8.00

Schola: Sobota godzina 10.00