XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 25.09.2022


  1. Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku – niedzielę synodalną w naszej diecezji. Dziś również przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość. Caritas dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki do puszek na rzecz UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

  2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

W czwartek Święto Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. W dniu imienin ks. Michała i ks. Rafała, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. O 16.30 będzie dodatkowa Msza święta w kapliczce na Podgórzu koło państwa Lupów.

W sobotę I sobota Pażdziernika i początek nabożeństw różańcowych. O poprowadzenie różańca wynagradzającego o godzinie 6.30 prosimy młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spowiedź przed I sobotą w piątek od 17.00 do 18.00 i codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o 17.30, a w niedzielę o 14.30 i bezpośrednio po zakończeniu różańca Msza święta. W sobotę na pierwsze nabożeństwo szczególnie zapraszamy dzieci klas III, którym poświęcimy i wręczymy różańce. Zachęcamy do gorliwego odmawiania różańca czy to w kościele, czy przy naszych kapliczkach, czy w rodzinie. Niech ten święty październikowy czas będzie dla nas odnowieniem i pogłębieniem bliskości z Matką Bożą i Jej Synem.

  1. Ks. Zbigniew w I sobotę uda się do chorych od godziny 9.00. Będą to chorzy, których odwiedzał ks. Michał z dwoma zmianami: ks. Zbigniew będzie odwiedzał na Podgórzu rodziny Krystyny i Stanisława Smoleń oraz Genowefy i Jana Świerczek, a ja w I Piątki na Zakrętku panów Antoniego Świerczka i Andrzeja Oleksego.

  2. W zakrystii i na plebanii są do nabycia Kalendarze Rolników na 2023 rok w cenie 30 zł.

  3. Rodzinom z Zakrętka dziękujemy za ich dyżur i troskę o czystość i piękno naszej świątyni. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Elżbieta i Wiesław Wójcik, Maria i Maciej Wideł, Bożena i Janusz Wójcik, Anna i Piotr Lachor, Ewelina i Sławomir Jawor, Dorota i Antoni Orczykowscy. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

  4. Spotkania w tym tygodniu

Poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym

Czwartek – o godzinie 19.00 – Redakcja Skibowego Kamienia, Chór

Piątek – o godzinie 19.00 – Młodzież

Sobota – o godzinie 10.00 – Schola

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Halinę Mazur lat 67. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…