XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021 R.


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021 R.

1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Stanisława Knurowskiego – misjonarza z Peru. Składką chcemy wesprzeć jego peruwiańską parafię. Dziś ofiarą do puszek pomagamy Uniwersytetowi Papieskiemu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
2. Dziś również tradycyjne „Liczenie Wiernych”.
3. Przypominamy również, że dzisiaj o godzinie 12.00 w dolnym kościele nasza Orkiestra zaprasza na koncert.
4. Msza św. w kapliczce na Podgórzu będzie wyjątkowo we wtorek 28 września o godzinie 16.00, w wigilię święta św. Archaniołów. Przepraszamy, ale w środę fizycznie nie damy rady.
5. W czwartek spowiedź przed I piątkiem na adoracji od 19.30 do 21.00.
6. Do chorych udamy się w I piątek. Ks. Witold i ks. Paweł od 8.30, ks. Michał od 10.30.
7. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca października. W I piątek Msze św. o godzinie 6.30, 16.30 i 18.00. Spowiedź od 6.00 do 6.30 oraz od 15.30 do 16.30 i od 17.15 do 18.00
8. W I piątek wypada 1 października – rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Serdecznie wszystkich zapraszamy na różaniec, myślę, że szczególnie mam potrzebny w tych wszystkich okolicznościach, które obecnie przeżywamy. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o 17.30, a w niedziele o 14.30.
9. W I sobotę o poprowadzenie różańca wynagradzającego o 6.30 prosimy Róże Żywego Różańca Mężczyzn.
10. W ten czwartek oraz I piątek nie będzie czynna kancelaria po Mszy św. wieczornej.
11. W następną niedzielę – I niedziela miesiąca. Prosimy wszystkich Członków Róż, aby w tym różańcowym miesiącu zmobilizować się i przyjść na zmianę tajemnic. Kobiety po Mszy św. o godzinie 7.00, a mężczyźni po Mszy św. o godzinie 11.00.
12. Rodzinom Wsi Południowej dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszłą niedzielę prosimy ostatnie Rodziny z tego rejonu. Państwo: Elżbieta i Piotr Orczykowscy, Kamila i Dariusz Sikora, Barbara Pacholarz, oraz prosimy pierwsze Rodziny z Podgórza. Państwo Aneta i Krzysztof Lachor, Ewa i Krzysztof Lachor, Iwona i Krzysztof Janas. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
13. Za tydzień nasza Młodzież, zaprasza do nabywania pysznych placków. Zebrana ofiara będzie przeznaczona na ich wyjazd w czasie ferii.
14. Proszono nas by ogłosić, że nowa myjnia w Męcinie jest już otwarta i zaprasza.
15. Spotkania:
Chór: Czwartek godzina 19.00
Ministrantów, Lektorów i Grupę Młodzieżową prosimy by w ramach spotkania przyszli na Mszę św. w I Piątek.
Dzieci klas III i Rodziców zapraszamy w I Piątek na Mszę na godzinę 18.00, kiedy to poświęcimy i rozdamy Dzieciom różańce.
Schola: Sobota godzina 10.00