XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021 R.


XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021 R.

1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Ks. Stanisław Knurowski składa serdeczne podziękowania za ofiary złożone tydzień temu w wysokości 8500 złotych. Przyłączamy się do podziękowań i składamy serdeczne Bóg zapłać za Waszą hojność dla misji. Dziś I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Róż Kobiet po Mszy św. o godzinie 7.00, a Róż Mężczyzn po Mszy św. o godzinie 11.00. Dzisiaj nasza Młodzież, zaprasza do nabywania pysznych placków. Zebrana ofiara będzie przeznaczona na ich wyjazd w czasie ferii.
2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o 17.30, a w niedziele o 14.30. Serdecznie zapraszamy do udziału i modlitwy.
3. W czwartek wypada I czwartek miesiąca. Możliwość spowiedzi od 6.00 do 6.30 i po południu od 17.00 do 18.00. W czwartek będzie w naszym kościele spotkanie księży z dekanatu, dlatego wyjątkowo adoracja będzie w środę po Mszy św. wieczornej do godziny 21.00. Nie będzie adoracji w czwartek.
4. W niedzielę 10 października będziemy przeżywać w Polsce Dzień Papieski. Zbiórka do puszek w tym dniu na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. O jej przeprowadzenie prosimy naszą Młodzież.
5. Również za tydzień w Mordarce na Mszy św. o godzinie 10.00 ks. bp Andrzej Jeż konsekruje nowy kościół. Ks. Proboszcz zaprasza.
6. Pielgrzymi z ubiegłej niedzieli na Jasną Górę zamówili tam Msze św. I tak Msza św. za pielgrzymów będzie odprawiona 7 X, a za śp. ks. Antoniego Pisia 16 X.
7. Wójt Gminy Limanowa informuje: Odbiór odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Limanowa będzie realizowany wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu przed wyznaczonym w harmonogramie terminem wywozu do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Limanowa, tel. 18 263 00 24. Odpady należy wystawić w dostępnym miejscu, przed posesją, gdzie możliwy jest ich odbiór i dojazd dużym pojazdem. Upraszamy o nieskładowanie gabary-tów w centrach wsi. Podpisany Wójt Gminy Jan Skrzekut.
8. Rodzinom Wsi Południowej pięknie dziękujemy za ich dyżur o troskę o czystość i wystrój naszego kościoła. Na przyszły tydzień prosimy rodziny z Podgórza. Państwo: Iwona i Sylwester Tobiasz, Anna i Andrzej Tobiasz, Barbara i Stani-sław Świerczek, Krystyna i Andrzej Wójcik, Sylwia i Kamil Wójcik, Agata i Tomasz Smoleń. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
9. W miesiącu październiku ks. Stanisław i ks. Misjonarze odprawią Msze św. greg. (po 30 intencji) za śp. Mariana Wiewiórę, Franciszka Dutkę, Czesławę Ociepka oraz Jerzego Lachora, oraz po 20 int. Mszy św. (są to ostatnie intencje) za śp. Marię Zygmunt, Bernadettę Sikora i Iwonę Orszulak.
10. Spotkania:
Odnowa w Duchu Świętym – Wtorek po Mszy wieczornej.
Ministranci – Piątek o godzinie 16.30.
Grupa Młodzieżowa – Piątek o godzinie 19.00.
Lektorzy – Sobota o godzinie 8.00.
Schola: Sobota godzina 10.00