XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021 R.


XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021 R.

1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą – w Polsce Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy naszej Młodzieży z Koła Wolontariatu za jej przeprowadzenie. Dziś również modlimy się w naszej diecezji o poszanowanie wartości każdego życia i wartości Rodziny.
2. Pani Ewie serdecznie dziękujemy za Jej dyżur przewodnika w starym kościele, oraz za pomoc w dbaniu o czystość otoczenia kościoła. Bóg zapłać.
3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o 17.30, a w niedziele o 14.30. Serdecznie zapraszamy do udziału i modlitwy.
4. We wtorek w naszym kościele o godzinie 15.00 odbędzie się egzamin przed sakramentem bierzmowania dla Uczniów klas 8A i 8B SP nr 1 w Męcinie, a o godzinie 16.00 dla Uczniów klasy 8 SP nr 2 w Męcinie. Bardzo prosimy o obecność przynajmniej jednego Rodzica na egzaminie.
5. W środę Dzień Fatimski. Rozpoczniemy o godzinie 18.00 Mszą św. której będzie przewodniczył ks. prałat Zygmunt Warzecha – kolega z rocznika święceń śp. ks. Antoniego. Po Mszy św. w procesji różańcowej udamy się na cmentarz, gdzie poświęcimy ukończony grobowiec śp. ks. Proboszcza. Na cmentarzu będzie błogosławieństwo końcowe i zakończenie nabożeństwa. O poniesienie figury i poprowadzenie różańca prosimy naszą OSP.
6. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Módlmy się w tym dniu za nauczycieli i wychowawców, aby mądrze wychowywali Młode Pokolenie, a zmarłych Nauczycieli polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
7. W sobotę 43 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, oraz 1 rocznica śmierci naszego ks. Proboszcza Antoniego Pisia. Nie zapomnijmy o Nim w naszych modlitwach.
8. Rodzinom z Podgórza dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekorację. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Maria i Mieczysław Smoleń, Ewa i Andrzej Twaróg, Beata i Andrzej Pociecha, Janina Woźniak, Małgorzata i Tomasz Karkowscy, Karolina i Karol Giercusz-kiewicz. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
9. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w budowę grobowca kapłańskiego. Udało się zebrać całą potrzebną kwotę. Gorące Bóg zapłać za każdą ofiarę.
10. Proszono nas by ogłosić: Zapraszamy na rekolekcje Winnica Racheli, przeznaczone dla osób, które odczuwają skutki decyzji aborcyjnej i pragną przejść drogę uzdrowienia. Najbliższe rekolekcje odbędą się w dniach 5-7 listopada i 3-5 grudnia br. w Piwnicznej. Natomiast od 22-24 października odbędą się rekolekcje dla osób po stracie dziecka w wyniku poronienia. Zapisy pod numerem telefonu, który znajduje się na plakacie.
11. Spotkania:
Odnowa w Duchu Świętym – Wtorek po Mszy wieczornej.
Ministranci – Piątek o godzinie 16.30.
Grupa Młodzieżowa – Piątek o godzinie 19.00.
Lektorzy – Sobota o godzinie 8.00.
Schola – Sobota o godzinie 10.00