XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 X 2018 R.


XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 X 2018 R.
DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOSCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM
Łączymy się z naszymi pielgrzymami do sanktuariów Stolicy
1. Kończy się październik. Czy mam czas na różaniec? Zapraszamy codziennie. Dzisiaj Różaniec o 15.30. W ciągu tygodnia Różaniec o 16.30. 
2. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na rzecz prześladowanych. Modlitwą obejmujemy chrześcijan w Pakistanie, których symbolem jest skazana na śmierć za wiarę w Chrystusa Asia Bibi.
3. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na zimowe ogrzewanie kościoła.
4. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem jak w niedzielę. Na Mszę św. o 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci do orszaku Wszystkich Świętych. Niech przyjdą przebrane w stroje świętych.
5. Procesja na cmentarz wyruszy z kościoła o godz. 13.30 i po modlitwach za zmarłych zostanie odprawiona Msza św.
6. Aby skutecznie pomagać naszym zmarłym, trzeba być w łasce uświecającej. Stąd zapraszamy do spowiedzi św. rano przed Mszą św. a także codziennie od 16.00. We wtorek zapraszamy dzieci i młodzież. Będzie to zarazem spowiedź na I piątek. Prosimy zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania: kl. III Gimnazjum, VIII i VII.
7. We Wszystkich Świętych przy bramach cmentarnych będzie zbierana jałmużna, przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać. Wśród kwestujących ministrantów i lektorów będzie nasz seminarzysta.
8. Niech każda rodzina zatrzyma się z modlitwą przy mogiłach kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii a może zapali znicz, jako znak wdzięczności za ich pracę kapłańską.
9. CARITAS z okazji Wszystkich Świętych przeprowadzi akcję „Znicz” na cmentarzu. Miejsce będzie oznakowane hasłem CARITAS. Dochód z akcji będzie przeznaczony dla rodzin będących w niedostatku.
10. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. rano o 6.30, o 9.00 dla dzieci i młodzieży i po południu o 17.00. Przed każdą Mszą świętą modlitwy z wypominkami. Po Mszy św. o 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
11. W I sobotę Różaniec wynagradzający o 6.30 niech poprowadzi klasa III B Gimnazjum. O 7.00 Msza św.
12. Mieszkańcom Wsi Południowej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny z Podgórza: Lachor Robert i Aneta; Lachor Krzysztof i Ewa; Tobiasz Andrzej i Anna; Tobiasz Stanisław; Krzysztof i Iwona Janas. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
13. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości parafian zostały w tym roku wykonane liczne prace przy kościele, począwszy od parkingu, zieleni wokół kościoła, ogrodzenia cmentarnego itd. W tym tygodniu komisja konserwatorska ma odebrać prace renowacyjne w zabytkowym kościele. W ostatnich dniach poddane zostały uszczelnieniu schody kościelne mocno zniszczone mrozem i wodą. Położono tynki w Sali dla młodzieży, spłacamy także skredytowane lampy oświetlenia przy kościele i inne prace. Zwracamy się z prośbą o pomoc w ich spłacaniu i już dziś wyrażamy wdzięczność za każdą ofiarowaną pomoc, Dziękujemy też za ofiary składane na cmentarzu na jego utrzymanie – wywóz śmieci.
14. Prosimy nadal o segregowanie śmieci na cmentarzu.
15. Zapraszamy na spotkania:
16. Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
17. Grupa Młodzieżowa i lektorzy w piątek po Mszy wieczornej
18. Ministranci i Schola w sobotę o 9.00;
19. DSM i dzieci w sobotę o 10.00.
20. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny
• Mały Gość Niedzielny z komiksem o harcerzach w służbie Ojczyzny; Promyczek Dobra; Miłujcie się
• Kalendarze Rolnicze i misyjne na nowy rok 2019
21. W ubiegł a niedziele na 3 tysiące mieszkańców Męciny we Mszy św. niedzielnej uczestniczyło 1722 osoby (757 mężczyzn i 965 kobiet); do Komunii św. przystąpiło 704 osoby (252 mężczyzn i 452 kobiety)