XXXI  NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 XI 2017 R.


 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI  NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 XI 2017 R.

Rekolekcje Ewangelizacyjne II Niedziela

66 lat posługi Sióstr Felicjanek w Męcinie

 1. Polecamy Panu Bogu wszystkie Rodziny naszej parafii prosząc o obfitość darów Bożych przez trwające Rekolekcje Ewangelizacyjne. Jutro pierwsza rocznica uroczystego powitania relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii. Naszą parafię wspiera modlitwą ponad 80 żeńskich zakonów klauzurowych.
 2. Po Mszy św. o 16.00 dodatkowe spotkanie modlitewne dla chętnych.
 3. Od jutra nabożeństwa w tygodniu będą odprawiane w dolnym kościele.
 4. Codziennie o 16.45 koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami, a w niedzielę o 15.30.
 5. W sobotę 99 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. o 7.00; 9.00 i 16.00 (15 min wcześniej wypominki). O 9.00  Msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej udamy się na modlitwę do grobu bohatera walki o niepodległość naszego rodaka, porucznika  Jana Wróbla. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci, młodzież i wszystkich parafian, a także delegacje Grup Apostolskich.
 6. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym nasze ofiary składane do puszek przeznaczamy znów na Kościół w Syrii. O posługę prosimy Odnowę w Duchu Świętym. (Co roku 170 000 chrześcijan oddaje życie za wiarę, a 200 000 000 jest brutalnie prześladowanych! W ponad 75 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 000 000 chrześcijan stale poddawanych jest różnym formom dyskryminacji!)
 7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na spłatę prac związanych z naszym cmentarzem. Jak ważne są to dary widzimy przy podsumowywaniu prac. Warto też zauważyć, że koszt wywozu śmieci w tym roku to 8 tys. zł. Koszt dotychczasowych prac na cmentarzu to 100 tys. zł. Serdecznie wszystkim angażującym się w pomoc dziękujemy. Dziękujemy też za troskę o czystość na cmentarzu.
 8. Bóg zapłać paniom z Caritas i Siostrze Urszuli za posługę w czasie Wszystkich Świętych; panu Jabłońskiemu za usłużenie, ofiarodawcom na rzecz Caritas i potrzebujących pomocy oraz na Seminarium
 9. Trwają intensywne prace w zabytkowym kościele. Zapraszamy parafian do zwiedzania np. dziś po sumie, a przed wieczornym nabożeństwem
 10. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy wspomnienie:

W czwartek –- święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

W piątek  –  św. Leona Wielkiego

W  sobotę  – Św. Marcina bpa.

W niedzielę  –11 rocznica konsekracji naszego kościoła w 2006 r.

 1. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Krzak Wiesław i Maria; Krzak Kamil i Małgorzata; Siciarz Rafał i Urszula; Siciarz Jan i Krystyna; Wójcik Zbigniew i Ewa; Dudczyk  Teresa. Bardzo prosimy o sprzątanie  w piątek o 18.00 i w poniedziałek o 9.00
 2. Zapraszamy na spotkania:

Dzieci klas III z rodzicami w środę na Mszy św. o 17.00

Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Młodzież w piątek o 18.30

 1. Termin Pielgrzymki śladami Św. Pawła (do Grecji) to koniec kwietnia. Musimy określić w biurze pielgrzymkowym, czy z Męciny będzie wystarczająco dużo chętnych. Prosimy pilnie o zgłoszenie zainteresowania pielgrzymką.
 2. Prasa katolicka:.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o Katechizmie Kościoła Katolickiego. 25 lat temu ukazał się jego odnowiona wersja. Od tamtego czasu rozszedł się w milionowych nakładach. Jest chętnie czytany, bo daje jasne i pewne odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania, o cichej i niepozornej kobiecie, która wprawiła w zakłopotanie kanadyjski sąd i prokuratora walcząc o prawo do życia dla nienarodzonych; wyrok na krzyż

Mały Gość Niedzielny; Miłujcie się;; Promyczek Dobra; Mały Promyczek

w zakrystii Kalendarze Rolnicze i misyjne na nowy rok

 

 1. Ludzie wierzący w miesiącu listopadzie spieszą z duchową pomocą zmarłym przez skracanie ich cierpień czyśćcowych wynagradzając Bożej sprawiedliwości za ich grzechy. Możemy to uczynić przez sakramenty święte, post, jałmużnę, modlitwę, umartwienia, dobre czyny, zyskiwanie odpustów.
 2. Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od południa l do 8 listopada jest zupełny, a w pozostałe dni roku – cząstkowy.
 3. Warunki zyskania odpustów:
 4. Stan łaski uświęcającej
 5. Komunia święta
 6. jakakolwiek modlitwa w intencjach Ojca Świętego (np. Zdrowaś Maryjo)
 7. wyrzeczenie się przywiązania nawet do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego

Jeżeli braknie któregoś z warunków, to odpust jest cząstkowy. Ponieważ nie jesteśmy pewni, co do posiadania odpowiedniej dyspozycji, dlatego można więcej razy wypełnić warunki wymagane do odpustu zupełnego. Trzeba także docenić zyskiwanie odpustów cząstkowych.

 1. Od południa l   do   północy  2  listopada     możemy  zyskać  odpust  przez nawiedzenie Kościoła i odmówienie w nim za zmarłych modlitwy „Ojcze nasz…” i „Wierzę w Boga…” oraz wypełnienie pozostałych warunków.