XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 XI 2018 R.


XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 XI 2018 R.
100 lat niepodległości POLSKI
12 rocznica konsekracji naszego parafialnego kościoła
Powitanie RELIKWII Bł. JERZEGO POPIEŁUSZKI.
1. Dziękczynne Te Deum laudamus – Ciebie Boga wychwalamy za naszą Ojczyznę w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dziękujemy młodzieży pod kierunkiem ks. Krzysztofa za przygotowanie sobotniej inscenizacji, parafianom oraz delegacjom za wspólną modlitwę. Po sumie modlitwa przy pomniku pamięci o tych co za wolną Polskę oddali życie.
2. Codziennie o 16.45 koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami, a w niedzielę o 15.30.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywamy wspomnienia:
• W poniedziałek – św. Jozafata, bpa i męczennika
• We wtorek – św. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników polskich.
• W piątek – Św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy
• (W sobotę rocznica śmierci ks. Zdzisława Woźniaka +1986 r.)
4. Za tydzień po raz drugi przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogiego ustanowiony przez Ojca św. Franciszka. Zapraszamy najpierw do wspólnej modlitwy za wszystkich, których dotyka rozmaity krzyż życiowy duchowy, czy materialne ubóstwo. Ponadto zachęcamy do przyniesienia i ofiarowania potrzebującym produktów żywnościowych czy chemii domowej według propozycji sprzed tygodnia. Caritas mając rozeznanie rozdysponuje. Będą także rozprowadzane chlebki Caritas na rzecz potrzebujących i w diecezji i w parafii.
5. Bóg zapłać za ofiary złożone na cmentarzu na wywóz śmieci. Koszt ich wywozu za rok obecny to już ponad 6 tys. zł.
6. Bóg zapłać za ofiary 9 tys. zł. złożone przed tygodniem na spłatę naszych prac. Jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarę, aby powoli zapłacić wszystkie należności za dosyć duże tegoroczne inwestycje. W tym tygodniu pomyślnie zostały odebrane prace konserwatorskie. Teraz czekamy na ich akceptację przez urzędy w Limanowej, Krakowie i Warszawie. Nadal niestety trwa dewastacja parkingu przez rajdowców. A jest tam zamknięty duży wysiłek naszych parafian. Dziękujemy za reagowanie naszej młodzieży.
7. Spotkania:
• Młodzież klas ósmych i trzecich gimnazjum w środę o godz. 17.00
Rodziców prosimy o przypomnienie i słowo zachęty. Jest to kolejny krok przed bierzmowaniem.
Akcja Katolicka, a także Zespół Synodalny w środę po Mszy św. wieczornej.
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
• Chórzyści w czwartek po Mszy św. wieczornej
• grupa młodzieżowa w piątek o 17.30;
• w sobotę Ministranci, Schola o 9.00; Dzieci, DSM, PDMD o 10.00
8. Mieszkańcom Podgórza dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Smoleń Stanisław i Maria, Smoleń Mieczysław i Maria, Twaróg Andrzej i Ewa; Pociecha Andrzej Beata; Woźniak Janina i Karkowska Małgorzata. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00
9. Prasa katolicka:.
• Niedziela, Gość Niedzielny;
• Mały Gość Niedzielny; Miłujcie się; Promyczek Dobra; Mały Promyczek
• w zakrystii Kalendarze Rolnicze i misyjne na nowy rok