XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 XI 2020 r.


XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 XI 2020 R.

  1. Dziś przeżywamy w całym Kościele Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, dlatego przed wszystkimi Mszami św. odbywa się zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie. Dziękujemy CARITAS za jej przeprowadzenie.
  2. Przez cały miesiąc listopad codziennie będziemy modlić się różańcem z wypominkami o 16.30, a w niedzielę o 15.30.
  3. W tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża

w środę – wspomnienie św. Marcina – Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w tym dniu o 7.00, 9.00 i 17.00. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszą Ojczyznę.

w czwartek – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła.

Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 20.00

w piątek  – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

  • Trwa dobrowolna zbiórka na respirator dla uczczenia pamięci naszego ks. Antoniego. Zbiórka potrwa do środy 18 listopada.
  • Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Oleksy Marcin i Małgorzata, Piwowar Marek i Halina, Oleksy Eugeniusz i Krystyna, Olesiak Marcin i Justyna, Oleksy Jan i Barbara. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
  • Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się. Jest również nasz biuletyn parafialny Skibowy Kamień w cenie 6 złotych.
  • Kalendarze Rolnicze i na ściany na rok 2021 dostępne są w Zakrystii.
  • Przy wejściu do kościoła są wywieszone zdjęcia z uroczystości pogrzebowych naszego ks. Proboszcza. Możemy sobie wybrać konkretne zdjęcia i zapisać się na nie w zakrystii. Przy zapisie podajemy numer zdjęcia i wielkość. Mniejsze są w cenie 2 złotych, a większe 5 zł. Za jakiś czas będą również do nabycia filmy z tej uroczystości.
  • W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: + Kazimierz Oleksy i + Stanisława Dudczyk. Powierzmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…