XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 XI 2020 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 XI 2020 R.

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o nich w naszych codziennych modlitwach.
 2. Przez cały miesiąc listopad codziennie będziemy modlić się różańcem z wypominkami o 16.30, a w niedzielę o 15.30.
 3. W tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia

we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

w środę – wspomnienie błog. Karoliny Kózkówny – patronki Ruchu Czystych Serc.

w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

w sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP

 1. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Patronalne święto Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym dniu na Mszy św. o godz. 11.00 będzie miał miejsce liturgiczny obrzęd wprowadzenia nowo mianowanego Proboszcza.
 2. Trwa dobrowolna zbiórka na respirator dla uczczenia pamięci naszego ks. Antoniego. Zbiórka kończy się w tą środę 18 listopada.
 3. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Oleksy Maria i Stanisław, Smoleń Jarosław i Magdalena, Smoleń Edward i Danuta, Mól Leszek i Elżbieta, Kaczmarczyk Paweł i Lucyna. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
 4. Podziękowania: Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom, którzy wysprzątali w tych dniach teren wokół kościoła, dziękujemy Pielgrzymom + ks. proboszcza Antoniego za złożoną ofiarę w kwocie 800 zł na budowę grobowca, dziękujemy również Rodzinie z Kielc za ofiarę na kościół.
 5. Zachęcamy do odwiedzania i polubienia profilu Parafia Męcina na facebooku.
 6. Kalendarze Rolnicze i na ściany na rok 2021 dostępne są w Zakrystii.
 7. Przy wejściu do kościoła są wywieszone zdjęcia z uroczystości pogrzebowych naszego ks. Proboszcza. Możemy sobie wybrać konkretne zdjęcia i zapisać się na nie w zakrystii.
 8. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: + Wiesław Jabłoński z Miczaków (pogrzeb dziś o 13.00) i + Urszula Pociecha z Nowego Sącza (pogrzeb w środę o 14.00). Powierzmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…