XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 XI 2018 R.


XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 XI 2018 R.

1. Dziś po raz drugi przeżywamy Światowy Dzień Ubogiego. Ojciec św. Franciszek zaprasza nas najpierw do wspólnej modlitwy za wszystkich, ubogich, dźwigających różne krzyże życiowe i zachęca w swoim Orędziu do wrażliwości na ludzkie biedy. Św Jan Paweł mówił: „miejcie wyobraźnię miłosierdzia”. Dlatego Bóg zapłać składamy za przynoszone paczki żywnościowe i z chemią domową, które nasza Caritas przekazuje potrzebującym.
2. Dziś „Chlebek Miłosierdzia” staje się znakiem naszej pomocy dzieciom głodnym. Jest to pełnowartościowy chleb. Bóg zapłać za składane przy okazji ofiary. Symbol to ofiarowane 5 zł i więcej. Dziękujemy naszej Caritas za przeprowadzenie tak wyjątkowej kwesty.
3. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza, oraz Akcji Katolickiej zarazem czwarta rocznica Peregrynacji Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. W katedrze o 10.30 Msza św. z udziałem Akcji Katolickiej.
4. Dziś gościmy ks. Prałata Franciszka Jabłońskiego z Gniezna, dziękujemy mu za posługę w rodzinnej parafii swego ojca.
5. Wypominki w niedzielę o 15.30.
6. Od jutra Msze św. w dolnym kościele.
7. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywamy wspomnienia:
• We wtorek Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
• W środę Ofiarowanie NMP; jest to 163 rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Modlitwą wyrażajmy wdzięczność naszym siostrom za posługę. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy Caritas i Rodzinę Felicjańską
• W czwartek – Św. Cecylii
• W sobotę – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy męczenników koreańskich
• Z racji wspomnienia św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego, naszym Chórzystom z panem Organistą na czele składamy podziękowania za ich piękną posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech św. Cecylia wyprasza potrzebne łaski, a także nowych miłośników muzyki sakralnej. Podobnie dziękujemy naszej Scholi na czele z Siostrą Fabianą i Orkiestrze Strażackiej.
8. Spotkania:
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
• Chórzyści w czwartek.
• grupa młodzieżowa w piątek o 18.00;
• w sobotę Ministranci, Schola o 9.00; Dzieci, DSM, PDMD o 10.00
9. Mieszkańcom Podgórza dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Wróbel Ludwik i Krystyna; Rosiek Bartłomiej i Iwona; Zygmunt Zbigniew i Irena; Uryga Sławomir i Joanna; Dudczyk Marek i Monika. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00
10. Prasa katolicka:.
• Niedziela, Gość Niedzielny;
• Mały Gość Niedzielny; Miłujcie się; Promyczek Dobra; Mały Promyczek
• w zakrystii Kalendarze na nowy rok
11. Aktualnie trawią prace wewnątrz budynku w Salce dla młodzieży
12. Od najbliższego tygodnia pan Organista odwiedzi nasze domy przynosząc opłatki. Niech będzie to okazją do wyrażenia mu naszej wdzięczności za jego posługę podczas liturgii.
Informacje medyczne: w Ośrodku Zdrowia w Męcinie kompleksowe badania wzroku, profilaktyka zaćmy i jaskry 8 grudnia; Badania wzroku również w Limanowej 4 grudnia. Szczegóły w gablocie.
Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu zaprasza na wykład proj. Marka Dyżewskiego z Akademii Muzycznej we Wrocławiu pt. „Niepodległość pieśnią wymodlona”, który odbędzie się w poniedziałek,19 listopada o gdz. 18 w sali Sichrawy w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Wykład adresowany jest szczególnie do seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku i osób dorosłych, ale mile widziana również młodzież.