XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 XI 2017 R.


XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 XI 2017 R.
Rekolekcje Ewangelizacyjne IV Niedziela

1. Dziś po raz pierwszy przeżywamy Światowy Dzień Ubogiego. Ojciec św. Franciszek zaprasza nas najpierw do wspólnej modlitwy za wszystkich, ubogich, dźwigających różne krzyże życiowe i zachęca w swoim Orędziu do wrażliwości na ludzkie biedy.
2. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza, oraz Akcji Katolickiej zarazem trzecia rocznica Peregrynacji Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. W katedrze o 10.30 Msza św. z udziałem Akcji Katolickiej.
3. Dziś kończymy rekolekcje ewangelizacyjne i rozpoczynamy czas spotkań z Chrystusem w codziennym życiu. Modlitwie polecajmy naszą wspólnotę parafialną i każdą rodzinę prosząc o dar umocnienia. Dziękujemy ks. Maciejowi i naszym gościom ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Polecamy w modlitwie.
4. Codziennie o 16.45 koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami, a w niedzielę o 15.30.
5. Księdzu Januszowi z racji nadchodzących imienin życzymy obfitych darów Bożych w codziennym życiu i posłudze, razem z nim wszystkim Solenizantom i polecamy w modlitwie.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywamy wspomnienia:
 W poniedziałek – Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
 We wtorek – Ofiarowanie NMP; jest to 160 rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Modlitwą wyrażajmy wdzięczność naszym siostrom za posługę.
 W środę Św. Cecylii
 W piątek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy męczenników koreańskich
 W sobotę – Św. Katarzyny Aleksandryjskiej
 Z racji wspomnienia św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego, naszym Chórzystom z panem Organistą na czele składamy podziękowania za ich piękną posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech św. Cecylia wyprasza potrzebne łaski, a także nowych miłośników muzyki sakralnej. Podobnie dziękujemy naszej Scholi na czele z Siostrą Fabianą i Orkiestrze Strażackiej.
7. Dziękujemy dwom lektorom za prace przy otoczeniu kościoła. Równocześnie trwa wymiana poszycia dachowego na budynku gospodarczym, który już nam służył w czasie festynu.
8. Spotkania:
 w poniedziałek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym
 W środę zapraszamy małżonków na spotkanie formacyjne w ramach powstającej wspólnoty „Rodzina Bogiem silna” Spotkanie po Mszy św. wieczornej
 Chórzystów zapraszamy na próbę Chóru wyjątkowo we wtorek o 17.30.
 Dzieci klas czwartych i piątych z rodzicami w środę o 17.00
 grupa młodzieżowa w piątek o 18.00;
 w sobotę: aspiranci i ministranci o 9.00; Schola o 9.00; DSM o 10.00; PDMD o 10.30.
9. Zmarła +Krystyna Pociecha ze Szczepieńca lat 66. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
10. Bóg zapłać Róży Genowefy Jabłońskiej za 300 zł na pom Kościołowi w Syrii
11. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Wróbel Józef i Barbara; Wróbel Czesław i Krystyna; Lachor Bronisław i Maria; Hołyst Jan i Maria; Wróbel Łukasz i Kinga. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00
12. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Grecji w przyszłym roku w kwietniu. Chętnych zapraszamy. Jest jeszcze klika miejsc wolnych.
13. Prasa katolicka:
 Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” gratisowy kalendarz ze św. Józefem
 Ponadto jest dla nas: „Mały Gość Niedzielny”; „Miłujcie się”; „Promyczek Dobra”; „Mały Promyczek”
 W zakrystii Kalendarze misyjne na nowy rok upamiętniające tarnowskiego misjonarza Jana Czuby, który przed 20-laty przelał krew na ziemi afrykańskiej
Ogłoszenia Społeczne:
Wójt Gminy Limanowa informuje, że trwa nabór wstępnych deklaracji przystąpienia do projektu mającego na celu pozyskanie środków finansowych na zakup i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii – kolektorów słonecznych. Zainteresowane osoby proszone są o wypełnienie deklaracji, która dostępna jest na stronie internetowej oraz w pokoju 25 Urzędu Gminy Limanowa.