Zesłanie Ducha Świętego – 31 V 2020 r


NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31 V 2020 r.

 1. Od wczoraj nasza parafia cieszy się dwoma nowymi kapłanami rodakami ks. Pawłem Orłem redemptorystą i ks. Arturem Zygmuntem. Polecajmy ich w naszych modlitwach, prośmy też o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 2. Dziś przeżywamy Prymicje ks. Artura Zygmunta.
 3. Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 4. Święto Zesłania Ducha Świętego, jest też Misyjnym Dniem Chorych. Prosimy więc naszych chorych parafian o modlitwę za misjonarzy i misjonarki
 5. Jutro, w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła.
 6. Msze św. jutro – do południa o godz. 6.30 i 9.00. Natomiast po południu suma o 18.00.
 7. W Uroczystość Bożego Ciała 11 czerwca gościć będziemy ks. Kazimierza Trybułę, który w tym roku obchodzi złoty jubileusz kapłaństwa.
 8. Obowiązujące obecnie ograniczenia sanitarne sprawiają, że procesja Bożego Ciała będzie wokół kościoła. Tutaj też prosimy o przygotowanie ołtarzy.
 9. Szczególnie w tym roku głęboko przeżywamy, że istotą Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest nie tyle sama procesja, co oddanie czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Dokonuje się to nie tylko przez uczestnictwo w procesji, ale przede wszystkim przez udział we Mszy św. i przyjęcie Chrystusa w Komunii św.
 10. Różaniec o ustanie pandemii będzie codziennie o 17.30 na który zapraszamy do kościoła. Prosimy naszych parafian z poszczególnych Róż Żywego Różańca o poprowadzenie. Równocześnie trwać będzie spowiedź.
 11. Nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem.
 12. W tym tygodniu kończy się okres przyjmowania Komunii wielkanocnej. Codziennie jest okazja do spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 13. To „Ostatni dzwonek”, by wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego uczynić i do przygotowania się w ten sposób na uroczystość Bożego Ciała..
 14. Spowiedź codziennie przed Mszą poranną i wieczorem od 17.30.
 15. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do spowiedzi już w środę, w czwartek kandydatów do bierzmowania.
 16. W środę polecać będziemy dzieci las III z rodzicami przed I Komunia św.
 17. W I czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; równocześnie dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania. W I czwartek adoracja do godziny 20.00.
 18. Nie mieliśmy możliwości takiej formy adorowania Chrystusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę i wynagradzania w I piątek i I sobotę. Warto zauważyć, że są to pierwsze dni od ponad dwóch miesięcy, w których nie obowiązują żadne limity w kościołach. Jest to tym większy powód do modlitwy i dziękczynienia.
 19. W I piątek Msze święte o 6.30, 16.00 i 18.00. Po południu spowiedź od 15.30.
 20. W I sobotę o 6.30 Różaniec wynagradzający niech poprowadzi Odnowa w Duchu Św. o 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi.
 21. Za tydzień nasze ofiary składamy na cele remontowe w naszej parafii. .
 22. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za  wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny z Łęgów Wschodnich:  Kochański Mariusz i Zofia; Kochański Bogdan; Lachor Feliks i Agata; Lachor Renata i Ptaszek Dawid i Kinga.                  Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
 23. Zauważmy prasę katolicką. „Gość Niedzielny” o świętych nastolatkach; „Mały Gość Niedzielny”; „Promyczek Dobra”
 24. Nie obowiązują już zapisy na Mszę św. i nie będzie już za tydzień Mszy św. o 14.00
 25. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczność śp. Piotr Leśniara lat 83 ze Wsi Północnej oraz Anna Zięba-Dudzik z Miczaków Dolnych, Tobiasz Józefa lat 83 z Podgórza. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie….