NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28 IV 2019 r.

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Rozpoczyna ono obchód 75 Tygodnia Miłosierdzia przeżywanego pod hasłem „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. Jest to szczególny czas głoszenia i świadczenia miłosierdzia. Dziękując wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom oraz paniom z Caritas, Rodzinie Felicjańskiej, Siostrze Urszuli, za ofiarne zaangażowanie we wszelkie dzieła charytatywne – zapraszamy do uczestnictwa w diecezjalnych obchodach tego święta w sobotę 4 maja w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. Rozpoczęcie o godz. 10.00
2. Bóg zapłać za składane dziś do puszki ofiary na rzecz podopiecznych, którym służy CARITAS w naszej diecezji. Jest to nasz udział w dziele miłosierdzia.
3. W Święto Miłosierdzia Pan Jezus obiecuje niezwykłe łaski wszystkim, którzy w tym dniu przyjmą Komunię św. O 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na wspólną, godzinną modlitwę.
4. W kalendarzu liturgicznym:
• jutro Święto Św. Katarzyny ze Sienny, dziewicy i doktor Kościoła, patronki Europy
• We wtorek – Św. Wojciecha , Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski
• W sobotę św. Floriana patrona Strażaków.
5. Od środy nabożeństwa majowe w dzień powszedni o 17.30; w niedziele i święta o 15.30
6. W I czwartek spowiedź od 17.00; po Mszy do północy św. adoracja Najśw. Sakramentu. Aby nie zdarzyło się tak, by nie było nikogo przy NS, prosimy o zapisywanie się na listę osób pragnących adorować Pana Jezusa.
7. Do chorych udamy się w czwartek od godziny 9.00
8. 3 maja zarazem w I piątek Msze św. o 7.00; 9.00; Na górach przy kaplicy Łukasików o 11.00 i po południu o 15.30. Na Mszę o 9.00 szczególnie zapraszamy dzieci.
9. Prosimy, aby uczestnictwo dzieci klas trzecich i czwartych w nabożeństwach majowych stało się czasem szczególnego przygotowania do I Komunii i I Rocznicy I Komunii św.
10. W I sobotę maja Różaniec wynagradzający o 6.30 niech poprowadzi klasa VII z Miczaków. Msze św.: o 7.00; i 18.00. Ponadto przy kaplicy na Rolnej o 11.00.
11. Za tydzień Niedziela Biblijna
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. o 18.00;
• Seniorzy naszej parafii na spotkanie z filmem o słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz wspólnie spędzony czas w sobotę od 15.30 do 18.00. Prosimy o zapisanie osób starszych w zakrystii (powyżej 60 lat) oraz pomoc w dostaniu się na spotkanie. Chcemy osobą w podeszłym wieku stworzyć przestrzeń spotkanie, integracji oraz duchowego ubogacenia.
13. Gratulujemy Młodzieży przyjętego Daru Ducha Świętego. Życzymy radosnego podążania drogami wiary i pełnego entuzjazmu rozwoju duchowego. Do bierzmowania przystąpiło 124 osoby w tym 93 z Męciny.
14. Dziś odpust w Mordarce, suma o 11.00.
15. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Firlej Konstanty i Janina; Pająk Bogdan i Katarzyna; Jabłoński Paweł i Irena; Pałka Sebastian i Anna; Lupa Roman i Elżbieta. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
16. Za tydzień nasze ofiary przeznaczamy na prace remontowo budowlane przy parafii.
17. W czwartek odbyło się spotkanie synodalne na temat powołań do Służby Bożej.
18. Zauważmy prasę katolicką: „Mały Gość Niedzielny” z płytą Arki Noego
• „Skibowy Kamień”, a także dzisiejszy „Gość Niedzielny” z artykułami z naszej parafii o Miłosierdziu chrześcijańskim – ocaleniu Żydów. Polecamy także „Niedzielę” i „Promyczek Dobra”
19. Dziś Ogólnopolska Niedziela modlitw za kierowców
Komenda miejska Policji w Nowym Sączu i Tarnowie prowadzi działania pod nazwa „BIKE-OWE BEZPIECZEŃSTWO”, które ma na celu przypomnienie zasad poruszania się rowerzystów na drogach:
– rowerzysta jest zobowiązany do korzystania ze ścieżek dla rowerów, gdzie należy zachować ostrożność na pieszych lub gdy takich nie ma porusza się po jezdni,
– rowerzystę obowiązuje ruch prawostronny i konieczność jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni,
– zabrania się przejedzenia rowerem przez oznakowane przejścia dla pieszych,
– wyraźnie i wcześniej sygnalizować rękami zamiar wykonania manewrów oraz wyposażyć się w elementy odblaskowe.