BOŻE NARODZENIE – 25.12.20167 R.


BOŻE NARODZENIE – 25.12.20167 R.

1. Serdecznie witamy dzisiaj wszystkich naszych gości, wracających do rodzin z różnych stron Polski i z za granicy. Pamiętamy i o tych, którzy z dala od domu tworzą z nami wspólnotę modlitwy wyrażanej polską kolędą. Bóg zapłać za złożony na Pasterce dar na Fundusz Ochrony Życia.
2. Dziś Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00 (bez Nieszporów)
3. Jutro święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Tego dnia Msze św. będą tylko przed południem. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie.
4. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie błogosławieństwo i rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy odwiedzą z kolędą misyjną nasze domy. Przyjmijmy ich apostolską kolędę, która w diecezji tarnowskiej trwa od 25 lat a w naszej parafii o 5 lat dłużej. Między innymi pomoc ta dotrze do dzieci, które są ofiarami wojny w Syrii i Libanie. Wspieramy również misję ks. Pawła Wróbla w Republice Środkowoafrykańskiej i misję ks. Stanisława w Czadzie
Hasło kolędy:
„E gonda Nzapa e mu singila!” – w języku sango,
co oznacza w języku polskim: „Tobie Boże dzięki, chwała!”
5. Kto był do Komunii na Pasterce może drugi raz przystąpić na Mszy św. w ciągu dnia
6. W przyszłą niedzielę Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Polecamy wszystkie małżeństwa i rodziny naszej parafii w szczególności przeżywające jubileusze małżeńskie.
7. Dziękujemy siostrze przełożonej za piękną dekorację Bożonarodzeniowa i wszystkim, którzy ja w tej pracy wspomagali.
8. Polecamy bogatą świąteczną prasę katolicką:
 Skibowy Kamień z fotograficzną kroniką wydarzeń w parafii
 Gość Niedzielny – reportaż z niespokojnej ostatnio Jerozolimy; Mały Gość Niedzielny –o pisaniu listów do św. Józefa
 Promyczek Dobra i Mały Promyczek; dwumiesięcznik „Miłujcie się”
 Kalendarze na nowy rok 2018
 Po Mszy św. podejdźmy z dziećmi do szopki na chwilę adoracji

Prosimy o przyjęcie życzeń od waszych duszpasterzy i sióstr:
Błogosławionych Świat Bożego Narodzenia – Niech święty Józef, nasz adwentowy przewodnik, uczy nas nieustannego szukania woli Bożej. Jak on weźmy Jezusa i Maryję do siebie, by chronić w naszym życiu to, co święte.

Życzeniami i modlitwą obejmujemy także wszystkich bliskich Waszemu sercu.
Niech Was prowadzi i umacnia Boże błogosławieństwo.