I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 III 2020 r.

I NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU – 1 III 2020 r.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.15, bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św.
  2. W I czwartek Msza św. o 17.00; Okazja do spowiedzi pół godziny wcześniej. Następnie adoracja Najśw. Sakramentu do godziny Apelu Jasnogórskiego. Zachęcamy do uczestnictwa.
  3. W I piątek Msza św. o 6.30; 15.30 i 17.00. Spowiedź od 15.00.

W  piątek Droga Krzyżowa: 15.00 – dla dzieci

Godz. 16.30 – dla wszystkich;   Godz. 19.00 – dla młodzieży

Droga Krzyżowa również w niedzielę po prymarii i po sumie.

Prosimy  przewodników o jej poprowadzenie.

1. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.00 i pół godziny wcześniej o 6.30 Różaniec wynagradzający niech poprowadzi kl. VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2.
  3. Wpisujmy nasze wielkopostne postanowienia do Księgi Trzeźwości.
  4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tegoroczne prace budowlane zwłaszcza przy budynku parafialnym.
  5. Za tydzień niedziela modlitwy, postu i solidarności z Misjami. Ofiarą do puszek będziemy wspierać ponad dwa tysiące polskich misjonarzy. O przeprowadzenie kwesty misyjnej prosimy młodzież i PDMD.
  6. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.
  7. Spotkania: Zespół Synodalny i Radę Parafialną oraz Rejonowych zapraszamy dziś po Mszy św. wieczornej
  • Próba Chóru w czwartek o po Mszy wieczornej;
  • Schola w sobotę o 9.00
  • Lektorzy w czwartek o 17.00 (Msza św.)
  • Odnowę w Duchu Św. zapraszamy w czwartek na adorację.
  1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w ostatnią niedzielę marca.
  2. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w środę po Wielkanocy 15 kwietnia o godzinie 15.30
  3. Caritas od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie wielkanocne baranki i paschaliki. Jesteśmy wdzięczni za ofiary przy tej okazji składane na dzieła Caritas.

Jest zróżnicowana wielkość. W parafii zostaje 1 zł przy małych lub 2 zł przy większych barankach i paschalikach., dlatego jeśli ktoś ma możliwość większego wsparcia dzieła miłosierdzia to bardzo prosimy. Mamy także udział w dziele miłosierdzi przez skarbonkę św. Antoniego. Dzieci natomiast otrzymują skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Myślą przewodnią tej jałmużny jest: Umiej zrezygnować z przyjemności, by podzielić się z chorym dzieckiem.

1. Zapraszamy na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego.  Chętni mogą się zapisywać do 15 marca.
  2. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Gaiński Maciej i Krystyna; Mrozek Sylwester i Agnieszka; Smoleń Janusz i Stanisława; Firlej Tomasz i Anna; Olesiak Mieczysław i Wiesława. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
  3. Polecamy Prasę katolicką.
  • W Gościu Niedzielnym: rekolekcje z Prymasem Wyszyńskim.
  • Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny; także Promyczek Dobra i Mały Promyczek
  1. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Florek z Podgórza lat 85. A także były wikariusz w Męcinie Ks. Władysław Mrówka. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie informuje, że zapisy na rok szkolny 2020/2021 do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej odbędą się w dniach od 2 do 6 marca 2020r. w godzinach od 7.00 do 15.00 w sekretariacie szkoły.